Stacje bazowe 5G w Holandii w ciągu ostatnich kilku dni próbowano zniszczyć. Sytuacja podobna jest do tej, która miała miejsce m.in. w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak wtedy, odpowiedzialnymi za próbę zniszczenia obarczani są przeciwnicy sieci 5G, a tym razem zostawili po sobie nawet wyraźny ślad. Wszystko w imię walki o ludzkie zdrowie, choć nie da się znaleźć na to logicznego wytłumaczenia.

Stacje bazowe 5G w Holandii zaatakowane

Stacje bazowe 5G w Holandii zaatakowane
Fot. PixaBay

Jak donosi Reuters, przynajmniej cztery stacje bazowe 5G w Holandii próbowano zniszczyć w ciągu ostatniego tygodnia. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a i same zniszczenia nie są ponoć zbyt duże. Przeciwnicy wprowadzenia w kraju sieci 5G zostawili nawet napisy informujące o tym, że nie podoba im się rządowy pomysł. „Anty-5G” namalowane sprayem to niewielki problem, bo słowa można zmyć, ale pokazuje to, że ruch przeciwko 5G jest znacznie większy, niż można się było tego spodziewać.

W tym przypadku sytuacja jest inna, niż ta, która miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Tam maszty sieci komórkowej obarczano winą za rozprzestrzenianie się koronawirusa. I choć to wszystko brzmi niedorzecznie, to zaskakująco dużo osób w tego typu teorie wierzy. Nawet YouTube musiał zareagować, bo platforma zamierza usuwać filmy, które tego typu teorie mają potwierdzać. W Holandii nie chodziło jednak o koronawirusa, a po prostu o ludzkie zdrowie.

Zobacz też: Quibi – jak sprawdza się nowa usługa VOD?

Taki atak na infrastrukturę telekomunikacyjną zdarzył się także i w Polsce przed kilkoma miesiącami. Jeżeli to będzie się powtarzać, a wygląda na to, że niestety będzie, to możemy mieć spory problem. W końcu mówimy tutaj o nowym standardzie, którego działanie ma nam wszystkim poprawić jakość życia. Wolimy nie wyobrażać sobie tego, co stałoby się, gdyby nagle zabrakło dostępu do sieci w którymś z rejonów kraju. Zarówno sytuacja w Holandii, jak i w Wielkiej Brytanii pokazują, że brak dostępu do informacji ze sprawdzonego źródła to ogromny problem. Problem, który może nas wszystkich sporo kosztować.

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.