Xiaomi wycofuje aktualizację do Android 10, która ostatnio została udostępniona dla modelu Mi A3. Dodajmy, że została wypuszczona po raz trzeci, ponieważ dwie poprzednie powodowały problemy u niektórych użytkowników. Tymczasem pojawiają się informacje o tym, że tym razem także nie udało się stworzyć aktualizacji, która działałaby bezproblemowo.

Xiaomi wycofuje aktualizację

Firma nie ma szczęścia ostatnio do aktualizacji smartfonów, które uczestniczą w programie Android One. Najpierw pojawiły się kłopoty z modelem Mi A2 Lite, bo tam pliki z aktualizacją potrafiły wprowadzić telefon w stan „cegły”, a teraz wygląda na to, że Mi A3 także czeka podobny los. Xiaomi już trzykrotnie próbowało wypuścić Androida 10 na swoich sprzętach i wygląda na to, że trzykrotnie poległo. Przynajmniej takie informacje można znaleźć na forach, gdzie zbierają się miłośnicy marki.

Xiaomi wycofuje aktualizację dla Mi A3
Fot. GizmoChina

Dosłownie kilka dni temu, Kacper pisał o tym, że pojawiła się aktualizacja dla posiadaczy Xiaomi Mi A3, która przynosiła nową wersję systemu Google. Tymczasem Xiaomi wycofuje aktualizację po raz trzeci. Co tym razem poszło nie tak? Użytkownicy donoszą, że po aktualizacji ich smartfony potrafią nagle się zrestartować. Do tego dochodzi jeszcze problem z akumulatorem, czyli sprzęt zaczyna wyjątkowo szybko się wyładowywać. Problemy spotkały także oprogramowanie odpowiedzialne za robienie zdjęć czy to od czytnika linii papilarnych.

Zobacz też: Najlepsze smartfony do 1000 złotych – co wybrać?

Jeżeli jeszcze nie zaktualizowaliście swojego Xiaomi Mi A3 do nowej wersji systemowej, to chyba lepiej się wstrzymać. Patrząc na to, ile problemów ma ostatnio Xiaomi z wypuszczeniem poprawnie działającej wersji Android 10 dla sprzętów z programu Android One, zaczynam się zastanawiać, po czyjej stronie leży wina. W końcu to program Google więc niewykluczone, że to właśnie oni coś „zepsuli”. Niezależnie od tego, warto chyba poczekać i mieć pewność, że z telefonem nie będzie działo się nic złego. Dajcie znać, czy w przypadku waszych telefonów Mi A3 zauważyliście jakieś problemy.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.