W ostatnich dnia Blizzard rozpoczął przygotowania do testów alfa najnowszego dodatku do World of Warcraft. W związku z tym, pliki do Shadowlands pojawiły się już na serwerach i są dostępne do pobrania. Jest to wielka gratka dla miłośników przekopywania danych, którzy niejednokrotnie dzięki temu dotarli do wielu ciekawostek. Nie inaczej jest tym razem, bowiem do Shadowlands ma zagościć możliwość gry na padzie. Czy oznacza to, że World of Warcraft doczeka się w przyszłości wersji na konsole?

Niestety nie ma co liczyć na World of Warcraft na konsole

World of Warcraft konsole

Do powyższych informacji dotarł Martin Benjamin, który od razu opublikował znalezisko na swoim Twitterze. Przekazał on również listę komend dla kontrolerów PlayStation. Można się spodziewać, że World of Warcraft: Shadowlands otrzyma również wsparcie dla innych kontrolerów. Czy jednak oznacza to, że gra doczeka się „król gier MMO” doczeka się w przyszłości wersji przystosowanej do konsol? Trudno przypuszczać, że Blizzard zdecyduje się na przeniesienie swojego najbardziej ambitnego projektu na konsole. Wszak ciężko sobie nawet wyobrazić, w jaki sposób gracze mieliby opanować interfejs World of Warcraft na konsolowych kontrolerach. Niemniej jednak nie brakuje tytułów MMORPG, które wydane zostały również na konsolach. Wszak twórcy takich gier jak Elder Scrolls Online czy też Final Fantasy XIV: Online potrafili stworzyć bardzo udane konsolowe wersje swoich MMO. Czy tak samo stanie się również z World of Warcraft?

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Huawei planuje wejść na rynek kart graficznych

Niestety, ale nie należy liczyć, że w najbliższej przyszłości World of Warcraft trafi na dyski naszych konsoli. W tej kwestii pojawił się oficjalny post na forum gry, napisany przez jednego z community managerów. Tłumaczy on, że jest to ukłon w stronę graczy, którzy decydowali się na grę przy użyciu innych kontrolerów niż klawiatura i myszka. Do tej pory było to możliwe dzięki instalacji odpowiednich addonów, a w sieci można znaleźć wiele poradników na ten temat. Być może jednak Blizzard zdecyduje się kiedyś na wprowadzenie konsolowej wersji World of Warcraft. Firma mogłaby wtedy z pewnością liczyć na dodatkowy zastrzyk subskrypcji.

Źródło: wccftech
Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.