Huawei planuje wejść na rynek kart graficznych

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Obecnie chcą kupić kartę graficzną, jesteśmy ograniczeni do dwóch producentów – NVIDII oraz AMD. Swoją konstrukcję już niedługo może pokazać również Intel. Według najnowszych informacji do tego grona pragnie dołączyć Huawei. Jest to spore zaskoczenie, bowiem firma znana jest głównie z urządzeń mobilnych. Czy oznacza to, że chińska firma w całości odetnie się od zagranicznych komponentów?

Czy wejście Huawei na rynek kart graficznych pozytywnie wpłynie na branżę komputerową?

Huawei rynek kart graficznych

Huawei już od dawna montuje własne procesory (HiSilicon Kirin) do wytwarzanych przez siebie urządzeń mobilnych. Według najnowszych plotek, które pojawiły się w sieci, chiński producent zamierza rzucić wyzwanie gigantom na rynku kart graficznych – AMD oraz NVIDII. Niestety, ale na razie nie należy się spodziewać pojawienia się nowych układów na rynku konsumenckim. Według najnowszych doniesień Huawei ma koncentrować się na GPU dedykowanym serwerom i cloud computingu. Będą to więc rozwiązania przeznaczone przede wszystkim dla biznesu. Jeśli wierzyć azjatyckim portalom, Huawei pracuje nad własnym GPU już od 2012 roku. To właśnie wtedy stworzony został specjalny zespół, który na co dzień zajmuje się tworzeniem chipów. Należy się spodziewać, że po tylu latach projekt jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Czy oznacza to, że już niedługo chiński producent zdecyduje się na jego oficjalną prezentację?

Zobacz też: Dell szykuje nowe wersje biznesowego ultrabooka XPS 15 oraz XPS 17

Co więcej, azjatyckie portale technologiczne donoszą, że Huawei prowadzi obecnie dalszą rekrutację do swojego zespołu. Z podanych informacji wynika również, że firma celuje głównie w byłych pracowników NVIDII. Czy jednak coś z tego wyniknie, przekonamy się w najbliższym czasie. Jednakże potencjalny sukces układów dedykowanych serwerom może spowodować, że Huawei zdecyduje się po pewnym czasie na walkę z AMD i NVIDIĄ w rozwiązaniach konsumenckich. Jeśli tak będzie naprawdę, to pojawienie się kolejnej firmy na rynku kart graficznych może wpłynąć pozytywnie na konkurencję. Należy jednak pamiętać, że podane powyżej informacje to plotki pochodzące z niepewnego źródła i mogą okazać się nieprawdziwe. Czy zdecydowalibyście się na kupno GPU, gdyby Huawei weszło na rynek kart graficznych?

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy