qualcomm-snapdragon-s4-mobile-chips

 

Rozwój sieci czwartej generacji nawet w Polsce stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Zasięg LTE często udaje się złapać nie tylko w wielkich, wojewódzkich miastach, ale także w miejscowościach powiatowych, a nawet mniejszych. Byłyby to świetne informacje dla każdego użytkownika smartfona, gdyby nie fakt, że taką łączność nadal wspierają tylko niektóre, najczęściej nie najtańsze modele. Dzisiejsza premiera już niedługo powinna to zmienić.

 

Jeden z największych producentów układów do urządzeń mobilnych, Qualcomm przedstawił właśnie światu SoC Snapdragon 210, przeznaczony dla urządzeń z najniższej półki cenowej. Procesor wyposażony w cztery rdzenie Cortex A7, taktowane zegarem o max. częstotliwości 1,1 GHz będzie produkowany w 28nm procesie technologicznym. Wewnątrz układu znalazło się też miejsce dla chipu graficznego Ardeno 304, który będzie wspierał multimedia FullHD oraz wyświetlacze o rozdzielczości do 720p.

 

Najciekawsze jednak wydają się technologie jakie Qualcomm postanowił zaimplementować w nowym przedstawicielu swojej najtańszej rodziny. Snapdragon 210 będzie posiadał tryb szybkiego ładowania – Qualcomm Quick Charge 2.0, który wg. zapewnień producenta może zapewnić pełny akumulator w czasie nawet o 75% szybszym niż standardowo. Układ ponadto będzie wspierał DualSIM z pełną obsługą LTE (Cat.4) na obu kartach.

 

Na smartfony z Snapdragonem 210 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Mapa drogowa premier Qualcomma mówi, że powinniśmy zobaczyć je w pierwszej połowie 2015 roku.

 

Źródło: Qualcomm

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.