Android Jelly Bean

W ostatnich dniach były dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, potwierdził, że Android Ice Cream Sandwich zadebiutuje w październiku lub listopadzie. W międzyczasie niespodziewanie pojawiły się informacje dotyczące następnej wersji Androida – Jelly Bean.

Android Ice Cream Sandwich jest bardzo wyczekiwaną wersją Androida – od momentu opublikowania Gingerbreada minęło już sporo czasu i wszyscy są ciekawi, co nowego programiści Google zdążyli przygotować z myślą o smartfonach i tabletach. Premiera tej wersji ma się odbyć w ciągu najbliższych tygodni.

Następca Androida 2.3 z całą pewnością wniesie kilka kluczowych uaktualnień, które przyczynią się do jeszcze szybszego i stabilniejszego działania systemu. Poza kolejnymi modyfikacjami mającymi na celu optymalizację systemu, najbardziej wyczekiwaną zmianą jest unifikacja systemu, który ma działać zarówno w przypadku tabletów, jak i smartfonów.

Całkiem niespodziewanie pojawiły się pierwsze informacje na temat następnej, po ICS, wersji Androida, która ma nosić nazwę Jelly Bean. W związku z zamieszaniem w numeracji wersji systemu, nadal nie wiadomo, czy ICS będzie Androidem 3.5, czy 4.0, a co za tym również idzie nie jest znany numer potencjalnego następcy – Jelly Bean.

Jak wiadomo, większość nowości, które mają się znaleźć w kolejnej wersji systemu jest owiana tajemnicą – Google wstrzymuje się z ujawnieniem ich aż do momentu oficjalnej premiery – w ten sposób koncern z Mountain View zachowuje przewagę nad konkurencją, która ma znacznie mniej czasu na ewentualne skopiowanie zaprojektowanych rozwiązań.

Na tę chwilę, pierwsze informacje dotyczące nowości, które mogą trafić do Jelly Bean wskazują na to, że ta wersja Androida będzie zawierała różnego rodzaju modyfikacje związane z grami. Do tej pory mówiło się, że te zmiany trafią do Androida już przy okazji ICS – okazuje się jednak, że zostały one przesunięte do kolejnego wydania.

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że Google na temat Jelly Bean zabierze głos już w przyszłym miesiącu – poza ogłoszeniem prac nad tą wersją systemu mają paść również bardziej konkretne informacje związane z nowymi funkcjami, na co wszyscy czekają.

Jeżeli faktycznie zapowiedź JB miałaby mieć miejsce w przyszłym miesiącu, to najprawdopodobniej bezpośrednio po premierze Androida Ice Cream Sandwich. W przeciwnym razie dość dziwne by było to, że Google informuje na temat Jelly Bean jeszcze przed premierą ICS.

źródło: TechCrunch.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula