Xiaomi nie zwalnia tempa. Niedawno poznaliśmy w Polsce serię Mi 10 oraz telewizory Mi TV, co odbiło się oburzeniem spowodowanym wysoką ceną flagowego smartfona. W takim razie, co powiecie na Mi Note 10 Lite? Specyfikacja tego smartfona właśnie trafiła do Sieci za sprawą zdobytych certyfikatów. Co za tym idzie, możemy spodziewać się, że Chińczycy szybko będą chcieli wypełnić portfolio modelami, aby w każdym zakresie była dostępna jakaś propozycja. Akurat tytułowy smartfon ma szansę zająć miejsce, które teoretycznie dotychczas należało do Mi 9.

Specyfikacja Xiaomi Mi Note 10 Lite to Mi Note 10, ale z gorszymi aparatami

Xiaomi Mi Note 10, którego mieliśmy przyjemność recenzować, zadebiutował na świecie w listopadzie zeszłego roku. Jest to pierwszy smartfon na świecie z aparatem 108 MPx, który dzisiaj jest też dostępny we wspomnianej serii Mi 10, jak i w Samsungu Galaxy S20 Ultra. Mi Note 10 Lite… nie dołączy do tej ekipy. To właśnie aparaty mają stanowić kluczową różnicę w specyfikacji nadchodzącego urządzenia, które zdobyło już wiele certyfikatów. Powyżej możecie zobaczyć szczegóły z Tajlandii, ale też ten model pojawił się w amerykańskim FCC. Tym samym spodziewajmy się zakrzywionego, 6,5-calowego wyświetlacza FullHD z tradycyjnym notchem, układu Snapdragon 730G i akumulatora o pojemności 5260 mAh. Ten ostatni naładujemy równie szybko, bo z mocą 30 W. Niewykluczone, że mniejsza będzie pamięć operacyjna, jak i ta na pliki użytkownika, ale miejmy nadzieję, że nadal w standardzie UFS 2.1.

xiaomi mi note 10 lite aparty

Jak wspomniałem, to aparat ma stanowić kluczową różnicę w Mi Note 10 Lite względem Mi Note 10. Xiaomi rezygnuje nie tylko z matrycy 108 Mpx, ale i pozostałych matryc. W miejsce zestawu 8 MPx, 12 MPx, 108 MPx, 20 MPx i 2 MPx wchodzi 8 MPx, 5 MPx, 64 MPx, 8 MPx, 2 MPx. Niewątpliwie liczba pikseli nie ma większego znaczenia, ale należy się spodziewać wyraźnej utraty jakości w zdjęciach i filmach. Niektóre obiektywy zapewne też będzie trzeba odbierać jako dodane po to, żeby tylko były.

Zobacz też: Które smartfony mogą spodziewać się MIUI 12?

Naturalnie Xiaomi też przemyślało sprawę oprogramowania i Mi Note 10 Lite zadebiutuje z najnowszym systemem, czyli Androidem 10. Kiedy dokładnie ujrzymy ten model? Sądząc po liczbie uzyskanych certyfikatów, to zapewne jest kwestia maksymalnie kilku tygodni.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.