ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia 5 ii 5g

Sony Xperia 5 II – nadchodzi najmniejszy smartfon 5G

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Sony nie liczy się już z tym, że będzie na szczycie list sprzedaży. Ich smartfony mają trafiać do konkretnej, wąskiej grupy odbiorców. Jednak tytułowa Xperia 5 II ma szansę choć trochę poszerzyć potencjalnych zainteresowanych. O ile zdążyliśmy już poznać nową generację urządzeń od Japończyków (Xperia 1 II i Xperia 10 II), a nawet prototyp Xperii Pro i nadal czekamy na ich debiut na naszym rynku, to niektórzy mogą dodatkowo uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie te osoby, które szukają przede wszystkim małego smartfona, ale nieograniczonego technicznie.

Sony Xperia 5 II ma szansę stać się najmniejszym smartfonem 5G

sony xperia 5 ii 5g

Otóż jak donoszą plotki, tak Sony chce jeszcze bardziej zmniejszyć Xperię 5. Już pierwsza generacja smartfona stanowiła wersję mini pełnoprawnego flagowca (Xperia 1). Właściwie to w tym wypadku powinniśmy mówić o odmianie Compact, ale nie zapowiada się na to, aby ta marka miała jeszcze wrócić. Mimo wszystko flagowe podzespoły, zamknięte w obudowie z 6,1-calowym wyświetlaczem stanowiły istotną różnicę względem 6,5-calowego prekursora proporcji 21:9. Tym razem Sony chce postawić kolejny krok – przyajmniej według nieoficjalnych źródeł. Tak jak Xperia 1 II nie urosła, tak Xperia 5 II ma być jeszcze mniejsza. Jej wyświetlacz może ograniczyć się do 5,6-5,8 cali. Naturalnie nadal z 5G na pokładzie, choć niewykluczone, że nie będzie to Snapdragon 865, a jednostka dedykowana topowym średniakom, czyli Snapdragon 765G. To nadal bardzo wydajny układ i taka Xperia 5 II na pewno może okazać się ciekawym kąskiem.

Zobacz też: Aż cztery Samsungi otrzymały aktualizację do Androida 10.

W międzyczasie mogliśmy jeszcze poznać plotki dotyczące Xperii 5 Plus, ale słuch o tym smartfonie zaginął. W takim razie kiedy poznamy potencjalnie najmniejszego smartfona z 5G? Jeśli aktualna sytuacja światowa nie wpłynęła na plany Sony, to zapewne Xperia 5 II zostanie przedstawiona na targach IFA w Berlinie, które rozpoczynają się 4 września.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy