CM7 dla HTC Sensation i EVO 3D już wkrótce

1 minuta czytania
Komentarze
cyanogenmod_300px

 

Od dnia premiery flagowych modeli tajwańskiego producenta upłynęło już trochę wody, a mimo to do tej pory nie uzyskały one oficjalnego wsparcia ze strony deweloperów popularnego ROM-u CyanogenMod. Pierwszą przeszkodą był fabrycznie zablokowany bootloader, który ograniczył możliwości ingerencji w system tych urządzeń. Po jakimś czasie dzięki narzędziu Revolutionary udało się zdjąć wszystkie ograniczenia, a chwilę później samo HTC opublikowało internetowy system odblokowywania bootloaderów.

Custom ROM-y na tych urządzeniach nie są żadną nowością, również sam CM7 udało się uruchomić bez problemu, jednak bez oficjalnego wsparcia proces optymalizacji oprogramowania przebiega znacznie wolniej. Wygląda na to, że sytuacja się wkrótce zmieni. Dziś na Twitterze jeden z najważniejszych deweloperów CM7 ukrywający się pod nickiem kmobs zapowiedział rychłe opublikowanie CM7 w wersji alpha dla obu smartfonów HTC.

Interesującym będzie czy uda się przenieść do CyanogenMod obsługę trójwymiarowego wyświetlania obrazu w EVO3D. Na obecnym etapie Sensation bardzo dobrze radzi sobie między innymi z nagrywaniem wideo w rozdzielczości FullHD 1080p.

Czy wśród naszych czytelników znajdują się spragnieni oficjalnego CM7? Którą metodę odblokowania bootloadera wybraliście – poprzez oficjalne narzędzie HTC, czy też skorzystaliście z Revolutionary?

 

źródło: Twitter

Motyw