Zmiany na Instagramie wprowadzane są od dłuższego już czasu. Teraz doszła do nich kolejna, która sprawia, że odpowiadanie na wiadomości będzie znacznie łatwiejsze. Widać też, że firma postanowiła otworzyć się w końcu na obsługę swojej aplikacji przez przeglądarkę, co jeszcze nie tak dawno temu, było nie do pomyślenia. I bardzo dobrze, że zmiany są wprowadzane, bo przyda się to wielu firmom.

Zmiany na Instagramie

Zmiany na Instagramie
Fot. Instagram

Do tej pory nie było możliwości, by przeglądać wiadomości z Instagramowej skrzynki, korzystając z aplikacji poprzez przeglądarkę. Przynajmniej nie wtedy, kiedy chciało się korzystać z samego Instagrama. Można było połączyć konto firmowe z tym na Facebooku, a następnie z poziomu portalu przeglądać i odpisywać wiadomości. Jednak nie było to specjalnie wygodne rozwiązanie, a już z pewnością nie dla tych, którzy muszą codzienni odpisywać na setki wiadomości. Duże firmy, które czasem obsługują po kilkanaście kont jednocześnie, z pewnością teraz ucieszą się z wprowadzonej nowości.

Zmiany na Instagramie dotyczą bowiem właśnie sposobu na korzystanie ze skrzynki odbiorczej. Od teraz i to globalnie, Instagram wprowadził możliwość odczytywania oraz odpisywania na wiadomości z poziomu przeglądarki. Każdy, kto próbował korzystać tylko ze smartfona i musiał jednocześnie bardzo dużo pisać, ten wie, że fizycznej klawiatury nic nie zastąpi. Teraz na szczęście tego problemu już nie będzie. Wystarczy zalogować się poprzez przeglądarkę na swoje konto na Instagramie, a od razu można uzyskać dostęp do skrzynki. Nie zabrakło w niej także emoji, co z pewnością docenią osoby z nich korzystające.

Zobacz też: Golarka od Xiaomi za mniej niż 100 złotych

Testy tego rozwiązania prowadzone były od stycznia tego roku, ale dopiero teraz udostępniono je dla wszystkich. To jednak nie koniec zmian, bo ponoć platformy Facebooka szykują się do ciekawego połączenia. Podobno opracowywane jest rozwiązanie, które pozwoli na swobodne wysyłanie wiadomości z różnych platform (WhatsApp, Messenger, Instagram) pomiędzy użytkownikami. Obecne zmiany na Instagramie mogą być pierwszym krokiem w tym kierunku.

Źródło: Instagram / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.