ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
maseczki wracają na olx i allegro

Maseczki i żele do dezynfekcji wracają na OLX i Allegro

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Premier Mateusz Morawiecki uchylił dziś zakaz sprzedaży wybranych produktów na platformach internetowych. Maseczki ochronne wracają więc na OLX i Allegro, podobnie jak inne popularne produkty przydatne podczas epidemii koronawirusa.

Maseczki i środki ochrony wracają na OLX i Allegro – na jakich warunkach?

Michał Malewski, general manager serwisu OLX poinformował, że po ogłoszeniu nowych obostrzeń związanych z epidemią OLX wystąpił z wnioskiem o uchylenie zakazu umieszczania ogłoszeń ze środkami ochrony osobistej. Dziś budząca emocje decyzja z 12 marca 2020 roku faktycznie została uchylona.

maseczki wracają na olx i allegro

W marcu pisaliśmy o zakazie handlu maseczkami i środkami ochronnymi na platformach internetowych. Epidemia koronawirusa sprawiła, że niektórzy dostrzegli świetną okazję na zarabianie pieniędzy. Środki ochronne na OLX czy Allegro sprzedawano po bardzo zawyżonych cenach, często produkty te były także niewiadomego pochodzenia. Sprzedawcy w nazwach ofert wpisywali hasła związane z koronawirusem, sugerując, że nawet podstawowe produkty dają ochronę przed zakażeniem. Rząd postanowił ukrócić ten proceder. Wczoraj rządzący ogłosili jednak kolejne regulacje związane z epidemią. Obowiązkowe będzie m.in. zakrywanie twarzy podczas przebywania poza domem, a od niedawna wchodząc do sklepu, należy mieć założone rękawiczki. Sytuacja nieco się zmieniła, a wirus rozprzestrzenia się na coraz większą skalę i warto, by obywatele mieli łatwy dostęp do środków ochrony. Tak więc zakaz handlu maseczkami i innymi produktami do ochrony osobistej na platformach sprzedażowych został zniesiony.

Czytaj także: Polscy naukowcy stworzyli wyjątkowe urządzenia optymalizujące pracę respiratorów

OLX zapowiedział stworzenie nowej kategorii, w której będą znajdowały się wyłącznie środki ochrony osobistej. Platforma wydała w tej sprawie specjalny komunikat, w przeciwieństwie do Allegro. Jak jednak wynika z ustaleń portalu wirtualnemedia.pl, Allegro informuje o uchyleniu zakazu sprzedawców. W informacjach tych jest podkreślane, że oferty z cenami znacznie przewyższającymi rynkową wartość produktów nadal mogą być usuwane.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy