W wyniku panującej epidemii koronawirusa kolejna masowa impreza w branży gier wideo stoi pod wielkim znakiem zapytania. Mowa tutaj o BlizzCon 2020, który planowo miałby rozpocząć się na przełomie października i listopada. Czy Blizzard pójdzie w ślady organizatorów innych konferencji i odwoła święto fanów gier spod swojego emblematu?

Czy tegoroczna edycja BlizzCon 2020 zostanie odwołana?

BlizzCon 2020

Mimo że do listopada pozostało jeszcze kilka miesięcy, to nadal nie wiadomo jak potoczy się obecna sytuacja. Napływające ze wszystkich stron świata prognozy dotyczące koronawirusa są zbyt zróżnicowane, żeby firmy mogły podjąć jednoznaczną decyzję. Tego samego zdania wydaje się być Blizzard, który nie wyklucza odwołania BlizzCon 2020. Głos w tej sprawie zabrała producentka wykonawcza Saralyn Smith. W oficjalnej notce, która pojawiła się na stronie eventu, możemy przeczytać między innymi, że w tym momencie dla firmy najważniejsze jest zdrowie społeczności. Firma ma nadzieję, że w dalszej części roku wszystko wróci do normalności i zorganizowanie odbywającego się w Anaheim będzie możliwe. Jak widać, Blizzard zdaje sobie sprawę z zagrożenia i jeśli nadal będzie istniało ryzyko zarażenia, nie zawaha się przed anulowaniem lub przełożeniem tegorocznego BlizzConu. Niestety, ale nie padła żadna informacja na temat możliwego odbycia się konferencji online. Niemniej jednak firma z pewnością potrzebuje kilku najbliższych miesięcy do przygotowania różnych scenariuszy. Blizzard zapewnia, że przekażą jak najwięcej informacji w tej kwestii.

Zobacz też: LG Style3 oficjalnie, czyli smartfon ze Snapdragonem 845 w 2020 roku

Niestety, ale możliwe odwołanie BlizzCon 2020 nie byłoby dobrą wiadomością dla osób czekających na nowego gry Blizzarda. To właśnie na tej konferencji mielibyśmy otrzymać nowe szczegóły na temat Overwatch 2 czy Diablo IV. Niewykluczone, że doczekalibyśmy się również informacji na temat kolejnego dodatku do World of Warcraft, czyli Shadowlands. Nie wiadomo, czy w wyniku ewentualnego odwołania firma zdecydowałaby się na pokazanie przygotowanych materiałów w formie streamu online. Niemniej jednak cieszy fakt, że Blizzard przygotowuje się normalnie do imprezy i czeka na dalszy rozwój sytuacji. Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższych miesiącach wszystko się wyjaśni.

Źródło: Blizzard

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.