ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android 10 zamraża aplikacje

Nokia 4.2 otrzymuje Androida 10

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 ujrzał światło ponad pół roku temu, choć wciąż stosunkowo niewiele smartfonów go otrzymało. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w ostatnim czasie naprawdę wiele urządzeń dostaje aktualizację. Wczoraj otrzymały ją aż cztery urządzenia od Samsunga, a dzisiaj przyszła pora na kolejny sprzęt od Nokii. Tym razem padło na budżetową Nokię 4.2.

Nokia 4.2 w końcu z wyczekiwaną aktualizacją do Androida 10

Android custom rom pierwsze kroki

Nokia 4.2 to budżetowy smartfon, który trafił na rynek z Androidem 9 Pie na pokładzie. Na szczęście pierwsze osoby mogą się już cieszyć aktualizacją do Androida 10, która została właśnie wypuszczona. Pierwsze, bo uaktualnienie jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że według firmy, nowa wersja oprogramowania ma dotrzeć do wszystkich posiadaczy Nokii 4.2 maksymalnie do 14 kwietnia.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Apple iPhone 11 Pro, opaska sportowa Huawei Band 4, słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 500BT i więcej w fantastycznych cenach!

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to te są dość standardowe. Należy wymienić przede wszystkim systemowy tryb ciemny, tryb skupienia, funkcję Smart Reply, a także nowe ustawienia prywatności i lokalizacji. Jeśli nie możecie się już doczekać aktualizacji, to na chwilę obecną nie pozostaje wam nic innego, jak regularne sprawdzanie jej dostępności w ustawieniach. Na pewno nie zaszkodzi spróbować – jest szansa, że akurat uda się ją wywołać.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy