Iran odłącza się od internetu

Najlepszy internet w marcu – czas na zmiany!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Marzec 2020 roku na pewno zostanie wyjątkowo zapamiętany w Polsce. Nie dość, że do naszego kraju doszedł koronawirus, to nie udało nam się poinformować Was, który operator oferował najlepszy internet mobilny w naszym kraju. Jednak tym razem, skoro to czytacie, będzie inaczej. Dlatego już bez dalszego przedłużania, mniej lub bardziej tradycyjnie, ale przyjrzyjmy się raportowi RFBENCHMARK, który bada infrastrukturę dostawców w Polsce w trzech kategoriach: najwyższa prędkość pobierania, najwyższa prędkość wysyłania oraz wartość ping (im niższa, tym lepiej).

Internet mobilny w Polsce – marzec 2020 według RFBNECHMARK

Na szczycie pozostaje T-Mobile, który wygrał dwie z trzech kategorii w kluczowej grupie łączności LTE (4G). Jednak ostatnią cegiełkę przejmuje Plus, zabierając ją po wielu miesiącach od Orange. Tyczy się ona najwyższej prędkości wysyłania danych. Oczywiście Pomarańczowi nie zostają daleko w tyle. Ogólnie rzecz biorąc, wielka czwórka jest względnie blisko siebie. Drastyczne różnice widać, dopiero gdy będziemy zmuszeni korzystać z łączności 3G. Wtedy Plus i Play zdecydowanie nie mają powodu do zadowolenia. Naturalnie sytuacja może się jeszcze odmienić, gdy do gry wejdzie 5G, ale może nie wybiegajmy aż tak daleko w przyszłość.

Zobacz też: Brytyjscy operatorzy mają dość agresywnych wyznawców teorii spiskowych.

Na koniec garść statystyk oraz standardowych informacji. Powyższe dane pochodzą od użytkowników aplikacji RFBENCHMARK, do których również możecie dołączyć. Stosowny program dostępny jest za darmo w Sklepie Play i App Store. Na przedstawione Wam wykresy składają się dokładnie 27121 pomiary, które rozkładają się następujące w podziale na operatorów:

rfbenchmark najlepszy internet marzec 2020 rozklad operatorow

Tradycyjnie, jak zawsze, pamiętajcie, że mówimy o skali całego kraju – lokalnie, w Waszym otoczeniu sytuacja może kształtować się zupełnie inaczej. Czy tak faktycznie jest?

Źródło: RFBENCHMARK

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy