ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Exynos 850

Samsung i Google pracują nad wspólnym procesorem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Temat Exynosa jest ostatnio bardzo gorący. Nie dalej jak wczoraj Adam narzekał, że to właśnie układ tej marki znalazł się w jego Samsungu Galaxy S20 Ultra, a nie Snapdragon. Nie jest w tej kwestii odosobniony. Niektórzy użytkownicy złożyli nawet petycję online. Zasugerowali w niej, że firma powinna całkowicie zrezygnować z linii Exynos i przestawić się na procesory Qualcomma dla swoich smartfonów. Na to rzecz jasna nie ma co liczyć.

Samsung i Google tworzą procesor

Samsung i Google tworzą procesor

Samsung rzecz jasna wciąż rozwija swoje układy. W ostatnim czasie przygotował się do wielu zmian w tym segmencie. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z AMD w celu zastąpienia układów graficznych ARM Mali procesorami obrazu Radeon. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Według najnowszych doniesień firma opracowuje niestandardowy procesor Exynos we współpracy z Google. Ten ma trafić do urządzenia internetowego giganta jeszcze w tym roku. Tak na dobrą sprawę nie wiadomo, do jakiego typu urządzeń miałby on trafić. Może to być zarówno smartfon, jak i również jakiś nowy Pixelbook na Chrome OS. Oczywiście z powodu odcięcia się ot Tabletów przez Google tę kategorię możemy skreślić na starcie.

Zobacz też:

Według przecieków procesor zostanie wykonany przy użyciu 5 nm procesu LPE firmy Samsung. Będzie to ośmiordzeniowy układ, który podobno posiada dwa rdzenie Cortex-A78, dwa rdzenie Cortex-A76 i cztery rdzenie Cortex-A55. Chipset może wykorzystywać niezapowiedziany procesor graficzny Mali MP20 firmy ARM, oparty na mikroarchitekturze Borr. Nie powstanie więc we współpracy z AMD. Z kolei Google zamierza w tym układzie użyć własnych rdzeni Visual Core ISP i NPU. Jasno to wskazuje, że Wyszukiwarkowy Gigant che dostosować procesor do swojej wizji, a nie ją do dostępnych na rynku układów. 

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy