ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Emoji

Nawet nowe emoji dla iOS i Androida zostały opóźnione przez koronawirusa

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała zostać poskromiona. Groźny wirus dotknął już wiele firm technologicznych i nie tylko. Niektóre z nich zostały zmuszone do całkowitego zrezygnowania ze swoich planów, a jeszcze inne do przesunięcia premiery nowych rozwiązań. Jedną z takich firm jest Unicode Consortium – organizacja odpowiedzialna za tworzenie emoji. Nowe „minki” pojawią się później, niż planowano.

Nowe emoji opóźnione – winny rzecz jasna koronawirus

Kitchen Emoji

Unicode Consortium to organizacja non-profit, której zadaniem jest utrzymywanie standardu Unicode. Co jakiś czas firma tworzy nowe emoji, które później wykorzystujemy na swoich smartfonach z Androidem czy iPhone’ach. Dziś dowiedzieliśmy się, że premiera emoji w wersji 14.0 zostanie opóźniona z powodu dobrze znanego wszystkim koronawirusa. Niestety nie wiadomo, o ile.

Zobacz także: [Promocje dnia] Laptop Microsoft Surface Pro X, słuchawki bezprzewodowe Sony WH-XB700N, dysk SSD Samsung Portable SSD T5 500 GB i więcej w fenomenalnych cenach!

„W obecnych okolicznościach, doszły nas słuchy, że nasi współpracownicy mają obecnie wiele na głowie, w związku z czym w interesie ich, jak i naszej organizacji, zdecydowaliśmy się przesunąć datę premiery. – powiedział Mike Davis, prezes Unicode Consortium

Co ciekawe, emoji 13.0 ujrzy światło dzienne w terminie – przesunięta w czasie zostanie tylko wersja 14.0. Warto przypomnieć, że organizacja Unicode Consortium polega na projektach emoji zgłaszanych przez ochotników.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy