Sieć 5G to wielka szansa na to, by zwiększyć prędkość i stabilność internetu na naszych urządzeniach przenośnych. To również okazja, by zmodernizować sieć, która wkrótce będzie musiała obsługiwać, chociażby pojazdy autonomiczne. Poza oczywistymi plusami pojawia się jednak pytanie – jak technologia 5G wpłynie na czas pracy naszych smartfonów. Czy będziemy musieli je częściej ładować? Xiaomi udziela odpowiedzi.

Xiaomi wyjaśnia wpływ technologii 5G na czas pracy smartfonów

Wielka Brytania 5G

Lu Weibing, członek zarządu Redmi, w rozmowie z portalem Weibo wyjaśnił, jaki jest wpływ technologii 5G na czas pracy urządzeń mobilnych. Okazuje się, że może ona powodować rozładowanie akumulatora szybsze o 20%, niż 4G. Mogłoby zatem wydawać się, że modernizacja spowoduje, że nasze smartfony i tablety będziemy musieli ładować częściej, niż dotychczas. Warto pamiętać jednak, że urządzenia, które wykorzystują dobrodziejstwa nowej technologii, praktycznie zawsze wyposażone są w większy akumulator. Zwiększenie jego pojemności o 20% spowoduje, że nie odczujemy żadnej różnicy.

Zobacz także: Samsung prezentuje nowe średniaki z technologią 5G.

Z całą pewnością producenci będą jednak musieli zadbać o odpowiednie baterie w smartfonach, ponieważ połączenie wydajnego układu z modemem 5G w przypadku złej optymalizacji może negatywnie odbić się na wrażeniach z użytkowania urządzenia. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Redmi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.