Plany rozwoju sieci 5G

Jak sieć 5G wpływa na czas pracy smartfonów? Znamy odpowiedź!

Newsy

Sieć 5G to wielka szansa na to, by zwiększyć prędkość i stabilność internetu na naszych urządzeniach przenośnych. To również okazja, by zmodernizować sieć, która wkrótce będzie musiała obsługiwać, chociażby pojazdy autonomiczne. Poza oczywistymi plusami pojawia się jednak pytanie – jak technologia 5G wpłynie na czas pracy naszych smartfonów. Czy będziemy musieli je częściej ładować? Xiaomi udziela odpowiedzi.

Xiaomi wyjaśnia wpływ technologii 5G na czas pracy smartfonów

Wielka Brytania 5G

Lu Weibing, członek zarządu Redmi, w rozmowie z portalem Weibo wyjaśnił, jaki jest wpływ technologii 5G na czas pracy urządzeń mobilnych. Okazuje się, że może ona powodować rozładowanie akumulatora szybsze o 20%, niż 4G. Mogłoby zatem wydawać się, że modernizacja spowoduje, że nasze smartfony i tablety będziemy musieli ładować częściej, niż dotychczas. Warto pamiętać jednak, że urządzenia, które wykorzystują dobrodziejstwa nowej technologii, praktycznie zawsze wyposażone są w większy akumulator. Zwiększenie jego pojemności o 20% spowoduje, że nie odczujemy żadnej różnicy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Samsung prezentuje nowe średniaki z technologią 5G.

Z całą pewnością producenci będą jednak musieli zadbać o odpowiednie baterie w smartfonach, ponieważ połączenie wydajnego układu z modemem 5G w przypadku złej optymalizacji może negatywnie odbić się na wrażeniach z użytkowania urządzenia. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Redmi


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x