Android 10 ujrzał światło dzienne ponad pół roku temu. Niestety mimo odległej premiery, wciąż niewiele smartfonów go otrzymało, choć trzeba uczciwie przyznać, że liczba ta systematycznie rośnie. Dziś wyczekiwane uaktualnienie po raz trzeci otrzymał Xiaomi Mi A3, a także Galaxy J6 od Samsunga – po raz pierwszy, rzecz jasna.

Samsung Galaxy J6 już z aktualizacją wprowadzającą Androida 10

Android custom rom pierwsze kroki

Android 10 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na szczęście dziś otrzymał go kolejny smartfon od Samsunga – Galaxy J6. Aktualizacja jest rzecz jasna rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszystkie osoby otrzymają ją w tym samym czasie. Na chwilę obecną uaktualnienie zaobserwowano jedynie w Panamie, jednak już wkrótce powinno zawitać ono także do innych krajów.

Zobacz także: Przeprojektowany interfejs aplikacji Facebooka na Androida już dostępny u niektórych użytkowników – zmiana jest duża

Nowa wersja oprogramowania została oznaczona numerem J600GUBU6CTC8 i zawiera także nakładkę One UI 2.0 oraz marcowe poprawki zabezpieczeń. Warto zaznaczyć, że Galaxy J6 trafił na rynek z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie, co oznacza, że dzisiejsze uaktualnienie jest ostatnią dużą aktualizacją, którą otrzymał ten smartfon. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić m.in. systemowy tryb ciemny, nowe opcje prywatności, a także gesty. Jeśli nie możecie się już doczekać Androida 10, to na chwilę obecną pozostaje wam jedynie manualne sprawdzanie dostępności uaktualnienia w ustawieniach urządzenia.

Źródło: GSMArena