Dualsense PlayStation 5

Sony oficjalnie pokazało kontroler do PlayStation 5. Wygląda… zaskakująco

Newsy

PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami. Sony dość oszczędnie karmi nas nowymi informacjami, jednak ta sprzed kilkunastu minut jest swojego rodzaju przełomem, bowiem poznaliśmy oficjalny wygląd kontrolera do PS5. Nie da się ukryć, że pad prezentuje się dość zaskakująco i nie tak, jak wielu go sobie wyobrażało.

Wygląd kontrolera do PlayStation 5 ujawniony

Dość niespodziewanie na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się całkiem obszerny post prezentujący bezprzewodowy kontroler do konsoli PlayStation 5. Z jego finalnym wyglądem możecie się zapoznać na powyższych zdjęciach. Co ciekawe, Sony zrezygnowało z serii DualShock, gdyż nowy pad nosi nazwę DualSense. Po komentarzach w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że społeczność oczekiwała czegoś innego. Wiele osób twierdzi bowiem, że opisywany kontroler do złudzenia przypomina pady od Microsoftu.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Recenzja Resident Evil 3 Remake – fenomenalna gra, choć nie bez wad

Pomijając oczekiwania graczy, Sony tym razem zdecydowało się stworzyć dwukolorowe urządzenie, co jest niewątpliwą nowością. Biorąc pod uwagę fakt, że standardowy kontroler do PS4 był czarny, tak samo jak konsola, niewykluczone, że PlayStation 5 trafi na rynek w takiej samej kolorystyce, co bezprzewodowy DualSense. W poście na swoim blogu Sony oczywiście wspomniało, że zaprezentowany pad wprowadzi znaczące usprawnienia i nowości względem znanego i lubianego DualShocka 4. Jako przykład można tu wymienić m.in. adaptywne triggery, które wraz z haptic feedback, znacząco zwiększą doznania graczy w grach.

Źródło: PlayStation Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x