Android 10 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niestety mimo faktu, że system ten zadebiutował stosunkowo dawno temu, wciąż niewiele smartfonów otrzymało aktualizację go wprowadzającą. Dziś najnowsze oficjalne wydanie Zielonego Robocika zaczęli już dostawać posiadacze Xiaomi Mi Max 3 i Mi 8 Lite, a także właściciele wydanej w zeszłym roku Nokii 3.2. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie Nokia pracuje w pocie czoła – aktualizacje pojawiają się regularnie.

Nokia 3.2 w końcu z wyczekiwaną aktualizacją do Androida 10

Pierwsi użytkownicy Nokii 3.2 mogą się już cieszyć Androidem 10. O „dobrej nowinie” poinformował na swoim profilu na Twitterze sam Juho Sarvikas. Rzecz jasna aktualizacja jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Nowe oprogramowanie będzie można pobrać drogą OTA (Over-The-Air).

Zobacz także: Mi Fan Festiwal 2020 startuje na dobre już dzisiaj. Wiele produktów Xiaomi dostępnych w znacznie niższych cenach

Uaktualnienie waży stosunkowo dużo, bo aż 1,3 GB. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić m.in. systemowy tryb ciemny, funkcję Smart Reply, nowe gesty, a także dodatkowe opcje w kwestii prywatności i lokalizacji. Ponadto aktualizacja zawiera także marcowe poprawki zabezpieczeń – szkoda, że nie kwietniowe, ale dobre i to. Jeśli nie możecie się już doczekać aktualizacji, to nie pozostaje wam nic innego, jak regularnie sprawdzać jej dostępność w ustawieniach smartfona. Niewykluczone, że za którymś razem się pojawi i będzie można ją zainstalować.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.