YouTube usunie filmy, które szerzą teorie o tym, że sieć 5G jest jednym z powodów rozprzestrzeniania się koronawirusa. Samo to wydaje się zupełnie oderwane od rzeczywistości, ale widać zaszła taka potrzeba. Doszło już nawet do aktów wandalizmu w Wielkiej Brytanii, gdzie podpalano słupy z przekaźnikami. Wygląda na to, że dożyliśmy naprawdę interesujących czasów.

YouTube usunie filmy łączące 5G z koronawirusem

YouTube usunie filmy łączące 5G z koronawirusem
Fot. PixaBay

Cała sytuacja wydaje się absurdalna i trudno w nią uwierzyć, ale wydarzenia z Wielkiej Brytanii jasno dowodzą, że odpowiednie kroki należy podjąć. Nie ma żadnych podstaw do tego, by łączyć rozprzestrzenianie się wirusa z jakąkolwiek siecią, a tym bardziej z siecią 5G. Widocznie teorie spiskowe oraz nowe technologie idą ze sobą w parze, bo jak widać, zwolenników tego typu wiadomości nie brakuje. Do akcji musiał więc wkroczyć YouTube i to aż dziwne, że zajęło mu to tyle czasu.

Nie jest powiedziane dokładnie kiedy YouTube usunie filmy łączące sieć 5G z koronawirusem, ale pewne jest to, że ma to nastąpić. Można powiedzieć „lepiej późno, niż wcale”, ale akurat w tej kwestii Google jak zwykle zaspało. To nie pierwszy raz, kiedy gigant przedkłada zarobki na wyświetleniach, niż faktyczną wartość publikowanego materiału. Przecież podobna sytuacja była w chwili, kiedy ruchy antyszczepionkowe masowo publikowały filmy na YouTube i nikomu to nie przeszkadzało. Oczywiście później YouTube zaczął niektóre kanały ograniczać, ale dopiero w chwili, kiedy wokół sprawy zrobiło się głośno.

Zobacz też: Operatorzy będą udostępniać naszą lokalizację

Teraz sytuacja wygląda podobnie, bo zdaje się, że akcje zostaną podjęte przez platformę dopiero po tym, jak w Wielkiej Brytanii doszło do wspomnianych wydarzeń. Ważne jest to, żeby takiego rodzaju filmy zgłaszać jako szkodliwe. Jeżeli chodzi o same filmy odnośnie szkodliwości sieci 5G, te dalej będą pojawiać się na platformie, ale mogą zostać zdemonetyzowane.

Źródło: EnGadget / YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.