Protest moderatorów Facebooka

Facebook chce wyjść naprzeciw dużym wyświetlaczom – sterowanie będzie wygodniejsze

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ekrany smartfonów przez lata bardzo urosły. Co prawda przy okazji stały się także bardziej smukłe, co poprawiło ergonomię ich użytkowania, jednak sięgnięcie palcem do górnej belki wciąż może stanowić spory problem, zwłaszcza dla osób o mniejszych dłoniach. Dlatego tak miło wspominam przeglądarkę EDGE dla Windows 10 Mobile. Producent w jej przypadku umieścił pasek adresu na dolnej belce. Tymi śladami postanowił pójść Facebook, który umieścił tam najważniejsze zakładki. 

Facebook umieścił zakładki na dolnej belce

Sam mam dość spore dłonie, natomiast mój smartfon, czyli Redmi Note 7 nie uchodzi obecnie za olbrzyma. Mimo to muszę go przesuwać podczas korzystania z niego jedną ręką. Dlatego też nie mogę się doczekać nowego UI. To jest teoretycznie dostępne już w wersji 264.0.0.44.111 mobilnej aplikacji. Jednak jego pojawienie się stoi po stronie serwera. Funkcja ta co prawda może być tylko ograniczonym testem, jednak coraz więcej użytkowników zgłasza jej pojawienie się. Sam niestety jeszcze jej nie otrzymałem. 

Zobacz też: Xiaomi wykorzystuje sytuacje i wbija szpilkę rywalowi

Przyznam, że nieco dziwi mnie to, że ta opcja pojawia się dopiero teraz. Przez lata użytkownicy wielu aplikacji rozpisywali się o tym, jak wiele by one zyskały, gdyby najważniejsze elementy zostały przeniesione na dół. Natomiast to rozwiązanie trafia do Facebooka dopiero teraz. No cóż, mam nadzieję, że producenci innych aplikacji również pójdą tym śladem. W końcu, kiedy smartfony miały 5-calowe ekrany, to rzeczywiście umieszczenie przycisków na górze nie było większym problemem. Jednak teraz znacznie urosły. Aplikacje powinny się do nich dostosować. A jak to wygląda w Waszym przypadku? Ktoś już dostał nowy wygląd Facebooka? A jeśli tak, to, jak nowa opcja się sprawdza?

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy