Panująca pandemia koronawirusa coraz bardziej wpływa na rynek technologiczny. Do informacji o odwołanych targach i konferencjach przyzwyczaił się już praktycznie każdy. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy tych wydarzeń nie planują przyszłorocznych edycji swoich targów. Tak jest przynajmniej w przypadku E3, ponieważ organizacja Entertainment Software Association podała datę ich rozpoczęcia.

Targi E3 2021 odbędą się w czerwcu. Czy tegoroczna edycja będzie całkowicie online?

targi E3 2021

Według informacji podanych przez serwis Games Industry targi E3 2021 rozpoczną się 15 czerwca. Impreza zakończy się 17 czerwca. Niestety, ale organizator Entertainment Software Association nie zdecydował się jeszcze na podanie żadnych informacji. Jednakże serwis Games Industry zapewnia, że według ich informatora osoby odpowiedzialne za E3 2021 planują odświeżoną formę targów. Nie wiadomo jednak, co to tak naprawdę w tym momencie oznacza. Odwołanie tegorocznej edycji E3 spowodowało, że w sieci zaczęły pojawiać się informacje, jakoby w planach było przeprowadzenie konferencji online. Niestety, ale z najnowszych plotek wynika, że ESA będzie zmuszone wycofać się z tej opcji wydarzenia. Jak podał Mike Futter na swoim Twitterze, organizatorzy E3 starali się namówić producentów na wzięci udziału w konferencji online. Niektórzy z nich, tak jak na przykład Ubisoft, zdecydowali się na własne prezentacje zbliżających się nowości. Informacja ta nie napawa optymizmem jeśli chodzi o targi E3 2021. Wszak już kilka poprzednich edycji spotykało się z negatywnymi opiniami.

Zobacz też: Internetowe koncerty w tym tygodniu. Baw się świetnie bez wychodzenia z domu!

Tym bardziej że redakcja serwisu IGN zapowiedziała swoje własne wydarzenie, które odbędzie się całkowicie online. Summer of Gaming, bo o tym evencie mowa, rozpocznie się na początku czerwca i wskoczy w miejsce zwolnione przez E3. Podczas niego możemy się spodziewać prezentacji poszczególnych wydawców, dyskusji na temat gier czy pokazów rozgrywki nadchodzących tytułów. Najpewniej nie zabraknie również prezentacji firm Sony oraz Microsoft, które wykorzystają konferencję na zdradzenie większej ilości szczegółów na temat konsol nowej generacji. Na tę chwilę wiadomo, że udział w evencie wezmą między innymi THQ Nordic, Devolver Digital, Square Enix, SEGA, 2K czy też Bandai Namco. Należy się spodziewać, że lista deweloperów powiększy się i otrzymamy możliwość obejrzenia ich efektów pracy.

Źródło: Kitguru

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.