Sony Tablet S

Koncern Sony potwierdzając ostatnio wprowadzenie do sprzedaży swoich dwóch tabletów z systemem Honeycomb podał również datę sprzedaży i ceny. Informacje te dotyczył jednak zagranicznych użytkowników. Udało nam się jednak uzyskać te informacje w odniesieniu do Polski.

Jako pierwszy na rynek trafi Sony Tablet S. Urządzenie to wzbudza największe zainteresowanie wśród użytkowników – prawdopodobnie po części za sprawą bardzo atrakcyjnego designu, który wyróżnia tablet na tle konkurentów. Jak prezentuje się konfiguracja sprzętowa tego urządzenia?

Sony Tablet S wyposażony jest w ekran o przekątnej 9.4 cala i natywnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1 GHz został oparty na platformie Nvidia Tegra 2. Producent zdecydował się na zastosowanie 1 GB pamięci RAM, aparatu cyfrowego 5 Mpx, kamery internetowej z przodu tabletu.

System operacyjny to oczywiście Honeycomb – w tym konkretnym przypadku jest to wersja 3.1. Potwierdziły się również doniesienia, zgodnie z którymi japoński producent zdecydował się na zaprojektowanie i zastosowanie autorskiej nakładki na interfejs użytkownika w systemie Honeycomb.

Osoby rozważające dokonanie zakupu tego urządzenia z pewnością są zainteresowane informacjami, kiedy będzie miała miejsce polska premiera sklepowa. Zgodnie z informacjami, które udało nam się otrzymać od koncernu Sony, Tablet S w Polsce trafi do sprzedaży 15 października. W pierwszej kolejności dostępne będą modele WiFi 16 i 32 GB. Sony Tablet S WiFi + 3G 16 GB będzie dostępny dopiero w połowie listopada.

Referencyjne ceny Tabletu S zostały określone na poziomie 1999 złotych za model WiFi 16 GB i 2499 złotych za wersję WiFi 32 GB. W przypadku modelu WiFi / 3G 16 GB cena wynosi 2599 złotych. Jak więc widać, ceny nie należą do najniższych – Sony celuje jednak w użytkowników, którzy są w stanie zapłacić więcej, otrzymując produkt lepszej jakości.

Przy okazji otrzymaliśmy również informacje na temat drugiego tabletu Sony – Tabletu P. Najprawdopodobniej trafi on do sprzedaży w Polsce w styczniu 2012 roku. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, w jakich wersjach, ani jaka będzie cena tego dwuekranowego urządzenia.

źródło: własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula