kino wp pilot

8 kwietnia rusza Kino WP Pilot. Będą filmowe premiery, ale trzeba zapłacić za bilet

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W wydanym dziś komunikacie Wirtualna Polska poinformowała o uruchomieniu akcji Kino WP Pilot. Filmy nadawane w ramach usługi będą dostępne w systemie PPV, charakterystycznym dotychczas głównie dla transmisji wydarzeń sportowych. Pierwszy seans już w środę, 8 kwietnia.

Kino WP Pilot – ile trzeba zapłacić za bilet?

Żeby uzyskać dostęp do filmowego seansu, użytkownik powinien po odwiedzeniu witryny WP Pilot wybrać opcję Kup pakiet. Jeden wykupiony pakiet jest biletem na nadawany w danym dniu film. Koszt takiego pakietu to 12,90 zł.

kino wp pilot

8 kwietnia o 20:00 odbędzie się emisja filmu Na noże. Dzień później o tej samej godzinie zostanie pokazana natomiast produkcja 21 mostów. Premiery nie będą jednak miały schematu typowego dla serwisów VOD. WP chce, by usługa przypominała prawdziwe kino. Film więc będzie dostępny tylko o wyznaczonej godzinie. W zamian są to gorące premiery w absolutnie najniższej na rynku cenie. Być może w przyszłości ten model zastąpi kino – wyjaśnia Tomasz Machała, prezes WP Pilot. Wirtualna Polska promuje nową usługę w serwisach WP Film i WP Teleshow. Utworzono również specjalne wydarzenie Zostaję w domu, a kino przychodzi do mnie. WP zwróciło się również do dystrybutorów z zachętą do korekcji planów emitowania swoich produkcji. Zdaniem Anny Szuszkiewicz, manager ds. promocji i sponsoringu w WP, skoro kina są zamknięte, to emisja filmu w systemie PPV pod patronatem Wirtualnej Polski może być dobrym pomysłem, by uniknąć przekładania terminu premiery.

Czytaj także: Razem z dzieckiem zmagacie się z zadaniami z Librusa? WP Pilot i Brainly mają rozwiązanie

PPV (Pay-per-view) to system, w którym za obejrzenie konkretnej treści użytkownik płaci przed jej emisją. W Polsce usługi tego typu znają głównie fani sportu. W systemie PPV Cyfrowy Polsat transmitował w przeszłości m.in. gale boksu oraz KSW. Przez krótki czas w PPV pokazywano też mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy