światłowód dla nauczycieli za darmo

Światłowód dla nauczycieli zupełnie za darmo na 6 miesięcy od UPC

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Nauczyciele mają od kilku tygodni bardzo ciężkie zadanie. Muszą przekazywać uczniom swoją wiedzę zdalnie. Internet jest obecnie niesamowicie przeciążony. Przeprowadzenie lekcji online staje się przez to szalenie trudne. Szczególnie w sytuacji, w której nauczyciel nie posiada szybkiego szerokopasmowego łącza. Powody tego są różne. Być może do tej pory go nie potrzebował, lub jest związany umową z operatorem, który go nie posiada. Podpisanie kolejnej umowy oznaczałoby dodatkowe koszty. Z pomocą przychodzi UPC i Ministerstwo Cyfryzacji, które poinformowało, że każdy nauczyciel będzie mógł korzystać ze światłowodu przez pół roku zupełnie za darmo. Jest jednak jeden oczywisty warunek.

Światłowód za darmo mogą dostać tylko Ci nauczyciele, którzy znajdują się w zasięgu sieci UPC

światłowód dla nauczycieli za darmo

Jeżeli jesteś nauczycielem szkół podstawowych lub średnich, mieszkasz w centrum i na klatce schodowej widzisz naklejki UPC, to prawdopodobnie będziesz mógł wziąć udział w promocji. Odpowiednia lokalizacja, brak łącza szerokopasmowego i wykonywany zawód to jedyne warunki do spełnienia. Aby skorzystać z tej oferty, należy udać się na specjalnie przygotowaną stronę. To właśnie na niej można złożyć zamówienie na bezpłatny Internet światłowodowy o prędkości 150 Mb/s. Przez 6 miesięcy nie będzie pobierana żadna opłata. Oferta nie zobowiązuje do podpisania dłuższej umowy, co skutkowałoby jakimiś kosztami, które pojawiłyby się po upływie połowy roku. Choć oczywiście polecamy zapoznanie się z pełnym regulaminem promocji.

Zobacz także: TVN 24 GO za darmo dla klientów T-Mobile

Inicjatywę nazwano Internet dla Edukacji. Ma ona pomóc ponad dwóm tysiącom nauczycieli w prowadzeniu lekcji, kontakcie ze szkołą, uczniami oraz ich rodzicami. Akcję wspiera także Govtech Polska oraz Fundacja Digital Poland. Kilka lat temu postawiła sobie za cel cyfryzację polskiego systemu edukacji i konsekwentnie do tego dąży.

Źródło: UPC, Media2, Ministerstwo Cyfryzacji

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy