nvidia-ceo

Osoby rozważające dokonanie zakupu tabletu z Androidem z pewnością czekają, aż na rynek trafią pierwsze urządzenia, które będą wyposażone w układ Tegra 3. Dyrektor generalny Nvidii dostarczył ostatnio trochę szczegółów związanych z dostępnością tabletów z Kal-El.

Na tę chwilę, wszystkie tablety z systemem Honeycomb korzystają z układu Nvidia Tegra 2. Wiąże się to z rekomendacją ze strony Google dla producentów, którzy mają zamiar wprowadzić do swojej oferty urządzenie z systemem Honeycomb. Nvidia od pewnego czasu dostarcza kolejne informacje związane z następną generację Tegry.

Wiele osób liczyło na to, że w trakcie ostatnich tragów IFA producenci zaprezentują pierwsze konkretne informacje związane z wykorzystaniem układu Tegra 3. Okazało się jednak, że w trakcie całej imprezy nikt oficjalnie nie wypowiadał się na temat zastosowania najnowszej platformy amerykańskiego koncernu.

Dyrektor generalny Nvidii potwierdził ostatnie doniesienia, że pierwsze tablety wyposażone w wydajny układ Tegra 3 trafią na rynek pod koniec tego roku. Niestety, ale z ust Jen-Hsun Huanga nie padła żadna konkretna data. Wiadomo jednak, że zainteresowanie tą platformą wśród producentów tabletów będzie naprawdę duże.

Wiadomo natomiast, że premiera Androida Ice Cream Sandwich będzie miała miejsce w październiku lub listopadzie. Przedstawiciele Motoroli wspominali, że ich pierwszy tablet z tym systemem powinien zadebiutować już w listopadzie. Wygląda więc na to, że pierwszym tabletem z ICS i Tegrą 3 może być urządzenie stworzone przez Motorolę.

Dlaczego najnowszy komponent Nvidii jest tak bardzo wyczekiwany? Przede wszystkim dlatego, że będzie dużo bardziej wydajny od swojego poprzednika – zgodnie z zapewnieniami ze strony producenta, Tegra 3 może być nawet 5-krotnie bardziej wydajna od swojego poprzednika. Otwiera to dość duże możliwości przed twórcami bardzo wymagających gier, które z czasem powinny trafić do Android Marketu.

Tak duże możliwości sprzętowe będą stawiały ogromne wymagania względem systemu Android, który musi być w stanie odpowiednio zarządzać możliwościami podzespołów, aby nie przyczynić się do nadmiernego przegrzewania i zużywania dużej ilości energii, skracając jednocześnie czas pracy urządzenia.

źródło: Engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula