Lato zbliża się wielkimi krokami. Wszystko wskazuje na to, że będzie równie upalne, jak zeszłoroczne. Co należy robić, kiedy znów nadejdą gorące dni? Dużo pić i w miarę możliwości przebywać w cieniu. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to powinniśmy nosić ubrania, które zakrywają nasze ciała. I tak wiem, że T-Shirt i krótkie spodenki wydają się stworzone dla takich dni. Jednak taki zestaw kończy się często poparzeniami słonecznymi. Co więc na siebie włożyć, żeby się przy okazji nie ugotować wewnątrz? No cóż, spójrzmy na propozycję od Xiaomi

Kurtka na upały od Xiaomi

Kurtka na upały od Xiaomi

Xiaomi przygotowało kurtkę w sam raz na upalne lato. Nazywa się ona Supield. Jest to pełnozakresowa, oddychająca odzież chroniąca przed słońcem. Jest ona wykonana z opatentowanej tkaniny przeciwsłonecznej o współczynniku ochrony UPF (Ultraviolet Protection Factor) wynoszącym ≥ 600+. Niestety, skala, którą znalazłem, kończy się na 50+. Najprawdopodobniej w Chinach wygląda ona zupełnie inaczej, czego niestety nie udało mi się zweryfikować. Jednak obecność znaków i + w oznaczeniu sugeruje, że jest to sam szczyt tamtejszej skali. Mowa więc o blokowaniu powyżej 97,5% promieniowania UV. Ochrona przed UV to jednak nie wszystko. Liczy się także oddychalność materiału, która odpowiada między innymi za odprowadzanie potu.

Zobacz też: Mi Kids Watch 4 ma więcej funkcji, niż niejeden smartwatch

To jednak nie wszystko. Kurtka na upały od Xiaomi ma także funkcję chłodzenia kontaktowego. Ten według danych katalogowych wynosi 0,24, co pozwala na szybkie odprowadzenie ciepła z ludzkiego ciała. Ma także kolejną, istotną zaletę wynikającą z samego faktu bycia kurtką. Pozwoli uchronić się przed komarami i kleszczami. Z powodu bardzo łagodnej zimy możemy spodziewać się istnego wysypu tych drugich, a borerioza to tylko jedna z licznych nieciekawych chorób, które przenoszą te krwiożercze pajęczaki. Kurtkę Xiaomi można będzie zamówić z Chin za 249 juanów, czyli około 150 PLN. Warto jednak mieć na uwadze nieco inną rozmiarówkę, jeśli chodzi o chińską odzież.

Źródło: Gizmochina