Huawei zmniejsza zamówienia

Huawei namawia innych do walki z koronawirusem przy użyciu chmury

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei od samego początku walczy z koronawirusem. Firma była jedną z pierwszych, które miały z nim bezpośredni kontakt. Dlatego też tak mocno angażuje się w walkę z pandemią. Chiński producent co prawda obawia się wysyłać fizyczną pomoc po skandalicznym wpisie pewnego wysoko postawionego unijnego urzędnika, który zasugerował, że to oznaka walki z USA i Unią Europejską. Nie oznacza to jednak, że firma zaprzestaje pomocy ofiarom pandemii na całym świecie.

Huawei w walce z koronawirusem i jego skutkami

 Huawei chmura koronawirus,

Producent postanowił pomóc na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze skupia się na walce z samym wirusem. W tym celu udostępnia swoje systemy Sztucznej Inteligencji i chmurę obliczeniową. Dzięki temu diagnozowanie wirusa oraz odkodowywanie jego genomu może być znacznie szybsze. Warto pamiętać, że w tej walce to właśnie czas jest najważniejszy. Każdy dzień zwłoki to nie tylko więcej ofiar, ale także znacznie utrudnione zadanie. 

Huawei Cloud współpracuje z partnerami w Chinach nad wykorzystaniem innowacyjnych technologii, takich jak chmura i sztuczna inteligencja, do walki z epidemią. Zgromadziliśmy przy tym praktyczne doświadczenia w zakresie analizy komputerowej tomografii za pomocą AI, odkrywania nowych leków, edukacji online i technologii do pracy zdalnej. Teraz chcemy podzielić się naszym praktycznym doświadczeniem z całym światem. Dołożymy wszelkich starań, aby z wykorzystaniem technologii pomóc naszym klientom stawić czoła wyzwaniom, jakie stawia przed nimi globalny kryzys.

— Powiedział Deng Tao, globalny prezes Huawei Cloud.

Zobacz też: Oppo Reno3 Pro trafi do polskich sklepów za kilka dni. Poznaliśmy cenę i bonus w przedsprzedaży

To jednak nie wszystko. We wstępie wspomniałem o dwóch płaszczyznach pomocy. Drugą jest program partnerski Anti-COVID-19. W jego ramach Huawei wspiera osoby prywatne, które zostały dotknięte skutkami epidemii, czyli w gruncie rzeczy nas wszystkich. Opiera się on na pięciu podstawowych zagadnieniach: zdalnym biurze, wsparciu AI, pomocy dla przedsiębiorstw, inteligentnej opiece zdrowotnej i edukacji online. W ten sposób firma chce nam dać możliwość dalszej realizacji zawodowej i edukacji. Nie zapomina przy tym o osobach chorujących na inne przypadłości niż COVID-19. 

Źródło: Huawei

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy