Kolejni producenci przedstawiają nowości, które trafią w najbliższym czasie do sprzedaży. W głównej mierze jest to spowodowane oficjalną premierą mobilnych jednostek Intel Comet Lake. Po takich firmach jak Asus, Razer, Lenovo czy Gigabyte przyszedł czas na Acera, który zaprezentował nowe wersje swoich laptopów gamingowych. Na razie tajwański producent pokazał dwa nowe modele – Nitro 5 oraz Helios 500.

Acer zaprezentował nowe laptopy gamingowe

nowe laptopy Acer

Pierwszym zaprezentowanym modelem jest odświeżony Acer Nitro 5. Jest to przedstawiciel budżetowej serii laptopów gamingowych. Nowa wersja Nitro 5 zostanie wyposażona między innymi w procesory Intel Comet Lake-H w postaci 4-rdzeniowego i 8-wątkowego układu Intel Core i5-10300H oraz 6-rdzeniowego i 12-wątkowego Intel Core i7-10750H. Najwidoczniej Acer nie ma zamiaru oszczędzać na wydajności w Nitro 5, bowiem sprzęt doczeka się kilku wariantów kart graficznych. W dostępnych do zakupu konfiguracjach czekają NVIDIA GeForce GTX 1650, GTX 1650 Ti, GTX 1660 Ti oraz RTX 2060. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi dostępne matryce, wśród których pojawią się warianty IPS 120 Hz oraz IPS 144 Hz. Poza tym do naszej dyspozycji oddane zostaną dwa sloty pamięci RAM DDR4 z możliwością zamontowania maksymalnie 32 GB. Sprzęt trafi do sprzedaży w maju, a ceny mają rozpoczynać się od 649,99 dolarów za podstawowy model. Za wersję z GeForce RTX 2060 przyjdzie nam zapłacić 999 USD.

Zobacz też: [Recenzja] Samsung Galaxy S20 Ultra 5G – rewelacyjna ewolucja

nowe laptopy Acer

Znacznie ciekawiej zapowiada się nowa wersja laptopa Acera Helios 500. Za sprawne działanie urządzenia ma odpowiadać 6-rdzeniowy i 12-wątkowy układ Intel Core i7-10750H. Natomiast wysokie detale w najnowszych grach zapewnią układy graficzne NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Max-Q, a także GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q. Acer zaprezentował również ulepszony układ chłodzenia, nazwany Vortex Flow. Wyposażony jest on w zestaw trzech wentylatorów, umieszczonych w strategicznych miejscach laptopa. Według zapewnień producenta ma to zmniejszyć osiągane temperatury o około 33%. Odświeżony Acer Triton 500 również pojawi się w sprzedaży w maju w cenie od 2199 dolarów z i7-10750H i RTX 2070 SUPER Max-Q. Na pozostałe nowości tajwańskiego producenta przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tym bardziej że odbywająca się corocznie w Nowym Jorku konferencja [email protected] została odwołana. Czy Acer zaprezentuje kolejne laptopy gamingowe jeszcze w tym roku?

Źródło: Notebookcheck.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.