ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dwurdzeniowy LG Optimus Note na horyzoncie

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy
optimusnote1

 

Na berlińskich targach IFA jednym z najbardziej interesujących urządzeń był Samsung Galaxy Note. Wygląda na to, że inny koreański producent postanowił nazwać swój nowy smartfon w podobny sposób – dziś do Sieci wyciekły pierwsze informacje o nadchodzącym LG Optimus Note. Nie mamy pojęcia, czy zbieżność w nazwach jest celowa, lecz poza nią nic nie łączy wyżej wspomnianych urządzeń.

Nowy LG wyposażony zostanie w fizyczną, wysuwaną klawiaturę QWERTY o czterech rzędach znaków i z klawiszami kierunkowymi. Jego grubość nie powinna przekroczyć 12.3 mm, co jest całkiem zadowalającym rezultatem. Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy układ NVidia Tegra2 działający na częstotliwości 1.2 GHz, a domyślną wersją oprogramowania Android 2.3 Gingerbread z autorską nakładką producenta. Zastosowany ekran to matryca NOVA LCD o przekątnej 4″ i rozdzielczości 800×480, gwarantująca wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Poza tym posiada on aparat 5 MPx oraz 8 GB pamięci wewnętrznej.

Wciąż niepewnym pozostaje, czy LG zdecyduje się na pozostawienie aktualnej nazwy nowego smartfonu. Wersja, która wyciekła do Sieci jest kierowana na rynki wschodnie, jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jej odpowiednik zagości też na europejskich półkach sklepowych.

 

optimusnote

źródło: engadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy