icecreamsandwich

Cały androidowy świat z niecierpliwością czeka na najnowszą wersję systemu od Google – Ice Cream Sandwich. Na szczęście, im bliżej premiery, tym więcej informacji wycieka lub zostaje oficjalnie powiedzianych. Oto ich kolejna dawka.

Ciągle do końca nie wiadomo, kto wyprodukuje nowego Nexusa. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się być Samsung, teraz mamy kolejne potwierdzenie tej tezy. Na stronie Samsungmobile.com znaleziono plik nexusprime.xml, zawierający informacje dotyczącego tego urządzenia (nazwa kodowa GT-I9250). 

nexusprime-1

Dużym zaskoczeniem jest rozdzielczość ekranu – 800×480, czyli WVGA. Nie mniejszym zaś, maksymalny rozmiar MMS-a, który z reguły pokrywa się z rozdzielczością matrycy aparatu – 1200×1600, czyli 2 Mpx. Krótko mówiąc, dane na pewno są fałszywe. Być może koreański gigant domyślił się, że ktoś może znaleźć ten dokument i specjalnie sfabrykował podaną specyfikacje. Albo w ogóle nie wyprodukuje Nexusa Prima, tylko bawi się z nami w kotka i myszkę. Odpowiedź na to pytanie poznamy…

EricSchmidt

No właśnie, o premierze Ice Cream Sandwich mówi się dużo, ale bardzo brakuje jakichkolwiek dat. Rąbka tajemnicy uchylił prezes zarządu Google, Eric Schmidt, podczas konferencji Dreamforce w San Francisco, gdzie powiedział: „We have a new operating system, internally known as Ice Cream Sandwich for some reason, which is being released in October/November, which everyone’s really excited about.” W jego wypowiedzi nie ma nic odkrywczego, ale miło widzieć oficjalnie potwierdzoną, chociaż mało konkretną, datę premiery – październik/listopad. Przynajmniej wiemy, że na nowości od Google nie będziemy zmuszeni czekać do grudnia, dobre i to.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński