ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Skype bez rejestracji

Skype bez rejestracji – witamy w XXI wieku

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Skype bez rejestracji czy potrzeby logowania się do aplikacji, to zapewne marzenie wielu osób. Szczególnie teraz, kiedy duża część z nich pracuje zdanie, a możliwość dobywania spotkań twarzą w twarz nie wchodzi w rachubę. Popularność aplikacji do wideo rozmów jest teraz tak ogromna, jak nigdy wcześniej i zdaje się, że Microsoft to w końcu zauważył. Mniej więcej, bo nie może być tak różowo, jak byśmy sobie tego życzyli.

Skype bez rejestracji

Świat przeniósł się w swoje domowe zacisze, a to oznacza, że spotkania biznesowe i prywatne ograniczone są do minimum. Pisanie wiadomości to jeden z rodzajów komunikacji, ale wiadomo, że czasem lepiej się zwyczajnie zobaczyć. Nawet wtedy, kiedy mówimy o wideo rozmowie. Ostatnio jednym z najpopularniejszych programów, który na takie rzeczy pozwala, jest Zoom. Microsoft musiał na to jakoś zareagować, by przyciągnąć do siebie nowych użytkowników i właśnie to zrobił. Częściowo, bo Skype bez rejestracji czy logowania działa trochę inaczej, niż można byłoby się tego spodziewać. I nazywa się Meet Now.

Jeżeli nie posiadamy na swoim telefonie aplikacji Skype i takowej posiadać nie chcemy, musimy posiłkować się strona internetową. Tam można rozpocząć wideo rozmowę z innymi użytkownikami, a żeby ich do niej zaprosić, wystarczy wygenerować link. Ten, po przesłaniu do rozmówcy, pozwoli na prowadzenie wideo konferencji. Ważne jest tutaj to, że rozwiązanie webowe działa tylko i wyłącznie na Google Chrome oraz Microsoft Edge. Użytkownicy innych przeglądarek niestety muszą korzystać z aplikacji. I jeżeli ktoś będzie chciał taką rozpocząć z wykorzystaniem smartfona, to przynajmniej jedna osoba powinna mieć już konto na Skype.

Zobacz też: Czy tak będą wyglądały nowe Galaxy Buds?

Cała reszta będzie korzystała z rozwiązania Microsoft jako gość, czyli to i tak spora wygoda dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą używać innych aplikacji. Rozpoczęte konwersacje nie mają terminu ważności, więc raz wygenerowanego linku nie trzeba będzie po raz kolejny tworzyć. Nagrania mają być przechowywane przez Microsoft przez 30 dni, by można było do nich swobodnie wracać.

Źródło: Microsoft Skype

Sprawdź najnowsze wpisy