ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amazon uruchomi własną platformę streamingową do gier

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Największe firmy technologiczne posiadają już swoje usługi streamingowe. Do tego grona może już niedługo dołączyć Amazon, który pracuje nad swoją platformą – Project Tempo. Dotychczasowe próby przekonania graczy do streamingu nie były zbyt udane, zważywszy na fakt problemów Stadii i GeForce Now. Czy jednak nowa propozycja od lidera e-commerce’u będzie pozbawiona wad konkurencji?

Nowa platforma streamingowa Amazonu szansą dla usług grania w chmurze?

platforma streamingowa Amazon

Wczesna wersja Project Tempo ma pojawić się jeszcze w tym roku. Według najnowszych doniesień platforma ta będzie w całości oparta na usłudze w chmurze. Dzięki temu gracze będą pozbawieni konieczności pobierania gier na dysk twardy, a całość ma działać w ramach Amazon Web Services. Platforma streamingowa od Amazon w początkowej fazie bazować będzie w głównej mierze na ekskluzywnych grach od Amazon Game Studios. Według informacji, do których dotarł New York Times, firma ma w najbliższej przyszłości skoncentrować się również na tworzeniu gier. Już w przeciągu zbliżających się miesięcy będziemy mieli okazję zobaczyć możliwości AGS. W maju premierę ma mieć najnowsza gra MMORPG tego studia, czyli New World. Oprócz tego swoją premierę będzie miał nastawiony na rozgrywkę sieciową trzecioosobowy shooter Crucible. Wiadomo również, że doczekamy się również nowego MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. Wszystkie te produkcje mają szanse odnieść komercjalny sukces.

Zobacz też: Przegrzewanie PS5 powodem opóźnienia premiery konsoli?

platforma streamingowa Amazon

To właśnie tylko od niego zależeć będzie chęć dalszej ekspansji Amazonu na rynek gier wideo. Nic jednak dziwnego, że amerykański gigant pragnie mieć swój udział właśnie na tym rynku. Nie od dzisiaj wiadomo, że branża gier komputerowych jest obecnie jedną z najprężniej się rozwijających na świecie. Czy firma posiadająca największe udziały w rynku chmury (AWS) oraz streamowania gier (Twitch) ma szansę na stworzenie dobrej platformy grania w chmurze? Amerykański gigant zdecydowanie posiada infrastrukturę oraz zasoby, żeby zaistnieć na rynku. Czy jednak się to uda przekonamy się w przeciągu najbliższych miesięcy, kiedy to otrzymamy z pewnością zapowiedź Project Tempo. Niemniej jednak platforma streamingowa od Amazon byłaby na pewno ciekawą alternatywą dla podobnych usług.

Źródło: New York Times

Sprawdź najnowsze wpisy