tuna galaxy nexus samsung

 

Wszyscy doskonale wiemy, że Google jest tak skonstruowaną firmą, iż wszystkie produkty muszą być dokładnie sklasyfikowane. Tym samym jeżeli słyszymy o słodkościach w stylu kremówka, pączek czy też plaster miodu to jesteśmy pewni, że jest to mowa o wersjach Androida. W takim razie jak to jest z Nexusami?

 

Okazuje się, że Google także ma swój sposób na opisywanie smartfonów i tabletów produkowanych przez trzecie firmy. Początek znanych nam dzisiaj nazw sięga Galaxy Nexusa, który to – jak można zauważyć na początku newsa – w fazie produkcyjnej pojawiał się jako… tuńczyk widoczny na początku newsa.

 

mako nexus 4 lg

 

Dalej mamy Nexusa 4 znanego wewnątrz jako „Mako” – rodzaj długonosego, szybkiego rekina.

 

hammerhead nexus 5 lg ryba mlot

 

Z kolei Nexus 5 to „Hammerhead”, czyli najzwyklej w świecie ryba młot.

 

tilapia asus nexus 7

 

Przejdźmy do tabletów i Nexusa 7, który przez Asusa został nazwany projektem „Tilapia”.

 

manta diabel morski nexus 10 samsung

 

Model z 10-calowym wyświetlaczem to już „Manta”, a więc diabeł morski i faktycznie jest to zdecydowanie większa ryba niż tilapia.

 

shamu orka Motorola Nexus 6 Nexus X

 

A co z Shamu? Jest to pierwsza „udomowiona” orka, która po ponad roku występów przed publicznością zaatakowała i tym samym zabiła swojego trenera. Ciekawe, czy w tym wypadku to jakaś analogia do Nexusa X, który prawdopodobnie pojawi się jako Nexus 6.

 

Tak więc nazwy wersji Androida to słodycze, a Nexusy to ryby – z wyjątkiem pływającego ssaka, czyli orki.. Odkrywacie w tym jakiś głębszy sens?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.