Choć tablety nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś, nie oznacza to, że nikt ich już nie kupuje. Jedną z nielicznych firm, która nadal zajmuje się produkcją tego typu urządzeń, jest Samsung. Stosunkowo dobrze przyjęty został flagowy model Galaxy Tab S6, który trafił na rynek z Androidem 9 Pie na pokładzie. Dziś wspomniany tablet dostał wyczekiwaną przez wielu aktualizację do Androida 10.

Samsung Galaxy Tab S6 z aktualizacją do Androida 10

galaxy tab s6

Właściciele Galaxy Tab S6 w końcu doczekali się aktualizacji, która powinna zostać wydana znacznie szybciej, ale jak to mówią – lepiej późno niż później. Uaktualnienie wprowadzającej Androida 10 zostało na chwilę obecną udostępnione tylko na wariant LTE.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfony Apple iPhone 7 i Huawei P Smart 2019, smartwatch Honor MagicWatch 2 i więcej w fenomenalnych cenach!

Wyczekiwana nowa wersja oprogramowania została oznaczona numerem T865XXU2BTC7 i prócz Androida 10, wprowadza także nakładkę One UI w wersji 2.1 oraz marcowe poprawki zabezpieczeń. Jeśli chodzi o nowości, to należy się spodziewać m.in. nowych gestów, systemowego trybu ciemnego i nowych ustawień dotyczących prywatności oraz lokalizacji. Jak nie trudno się domyślić, uaktualnienie jest udostępniane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Obecnie aktualizacja jest dostępna w Niemczech, jednak już na dniach powinna trafić m.in. do Polski. Jeśli nie możecie się już doczekać, polecam regularne próby wywołania jej ręcznie w ustawieniach urządzenia.

Źródło: SamMobile