Ostatnie dni obfitują w premiery nowych laptopów gamingowych. W tym tygodniu informowaliśmy już o propozycjach od Hyperbook oraz Schenker. Teraz firma Razer odświeżyła model Blade 15, czyli jeden z najbardziej popularnych sprzętów dedykowanych graczom tej firmy. Użytkownik może wybrać spośród kilka różniących się podzespołami konfiguracji.

Odświeżona wersja Razer Blade 15 w sprzedaży już w maju

Razer Blade 15

Nowy Razer Blade 15 zaprezentowany został w dwóch wersjach – Base oraz Advanced. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z 15-calowym wyświetlaczem. Jednakże słabsza wersja charakteryzuje się jedynie matrycą Full HD o odświeżaniu 144 Hz, natomiast bardziej zaawansowany wariant wyposażony został w panel TN o odświeżaniu 300 Hz. Dodatkowo obydwa modele dostępne będą w sprzedaży z ekranem OLED 4K. Najbardziej interesująca z punktu widzenia potencjalnego klienta jest jednak pozostała część specyfikacji. Nowa propozycja mobilnego laptopa gamingowego posiada na swoim wyposażeniu 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i7-10750H. Zastosowane CPU może się pochwalić taktowaniem bazowym na poziomie 2,3 GHz i zegarem boost aż do 5,1 GHz. Jeśli zaś chodzi o kartę graficzną, to do naszego wyboru oddanych zostało kilka wariantów od NVIDII – od GeForce GTX 1660 Ti do mobilnych wersji RTX 2000 Max-Q. Zastosowanie tych ostatnich spowodowane jest chęcią odchudzenia obudowy, co przy desktopowych wersjach tych kart nie byłoby możliwe.

Zobacz też: Galaxy S20 nie sprzedaje się za dobrze. Samsung musiał podjąć radykalne kroki

Razer Blade 15

Laptop ma wymiary 355 × 235 × 19,9 mm, a na zaprezentowanych zdjęciach prezentuje się naprawdę ładnie. Calość zamknięta jest w aluminiowej obudowie unibody. Ciekawe jak producent rozwiązał problem chłodzenia konstrukcji. Pozostała część specyfikacji jest równie okazała. W każdym wariancie klient otrzyma 16 GB pamięci RAM DDR4-2933 z możliwością rozszerzenia do 64 GB, a także dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB lub 1 TB. Co jednak najważniejsze kompaktowe wymiary nie wpłynęły na ilość łączy. W zwykłej wersji zastosowano Thunderbolt 3 40 Gb/s, USB 3.1 typ C oraz trzy USB 3.0. Nie zabrakło również wyjścia HDMI 2.0 i złącza sieciowego RJ45, którego brakuje jednak w wersji Advanced. Podstawowe modele kosztują od 1599 USD aż do 2299 USD w wersji z wyświetlaczem 4K. Natomiast za bardziej zaawansowaną konstrukcję przyjdzie nam zapłacić od 2599 USD do 3 299 USD za najmocniejszy wariant. Razer Blade 15 trafi do sprzedaży w maju.

Źródło: Razer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.