Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała ustąpić. W obliczu tych bardzo nieprzyjaznych czasów wiele firm postanowiło okazać ludzkie oblicze i dołożyć swoją cegiełkę do walki z groźnym wirusem. Jedną z takich marek jest Samsung, który już przekazał 29 milionów dolarów m.in. w postaci środków medycznych, a teraz zacznie dodatkowo rozdawać smartfony osobom z koronawirusem poddanym kwarantannie oraz tablety potrzebującym szkołom.

Samsung pomaga w trudnych czasach – to się chwali!

samsung liderem na rynku soundbarów

Liczba zarażonych koronawirusem cały czas rośnie. Osoby, które zdążyły złapać groźną chorobę, są poddawane kwarantannie. Nie da się ukryć, że bycie odizolowanym od świata nie jest zbyt ciekawym scenariuszem, z czego Samsung doskonale zdaje sobie sprawę. Z tego też powodu firma poinformowała, że będzie rozdawać smartfony osobom poddanym kwarantannie, by umożliwić im utrzymywanie kontaktu z najbliższymi osobami.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon OnePlus 6T, słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods z etui ładującym, myszka Mionix Avior i więcej w fenomenalnych cenach!

Jakby tego było mało, koreański gigant zobowiązał się także przekazać tablety dla najbardziej potrzebujących szkół, które nie są w stanie zapewnić dzieciom narzędzi do nauki w domu lub zdalnej. Niestety nie wiadomo, o jakiej liczbie urządzeń mowa, ani jakie kraje Samsung postanowi wesprzeć. Nie jest też jasne, na jakiej zasadzie będą wybierani pacjenci, którzy dostaną smartfony, bo z pewnością nie wszyscy się załapią.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.