Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o pierwszym laptopie z Ryzen 9 3950X. Jeden z najbardziej znanych polskich producentów laptopów pokazał swoje rozwiązanie z desktopowymi podzespołami – Hyperbook NH5 ZEN. Oprócz dużej wydajności sprzęt będzie mógł zaoferować kilka ciekawych rozwiązań, z możliwością zamontowania karty sieciowej Killer AX 1650 na czele. Co jeszcze oferuje nowa propozycja od Hyperbook?

Hyperbook NH5 ZEN – laptop wyposażony w układy Ryzen 3000

Hyperbook NH5 ZEN

Podobnie jak większość rozwiązań polskiego producenta, tak i NH5 ZEN jest laptopem przeznaczonym głównie dla graczy. W głównej mierze świadczy o tym zastosowanie desktopowej wersji procesorów AMD Ryzen 3000. W dostępnym na stronie producenta konfiguratorze jak na razie dostępne są trzy układy z tej serii – AMD Ryzen 5 3600, Ryzen 7 3700X oraz Ryzen 9 3900. Można się spodziewać, że z czasem producent zdecyduje się na dodanie do tej listy innych rozwiązań od AMD i pojawi się wersja z najmocniejszym Ryzen 9 3950X. Oprócz wydajnych procesorów mamy również do wyboru kilka wariantów kart graficznych od NVIDII. Osoby zainteresowane kupnem laptopa mogą go wyposażyć w jedną z trzech kart graficznych – NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, GeForce RTX 2060 oraz GeForce RTX 2070. Takie połączenie na pewno pozwoli na komfortową grę na wysokich detalach nawet w najnowsze tytuły. Pozostaje jednak pytanie, jak polski producent rozwiązał problem chłodzenia tak wydajnej jednostki.

Zobacz też: Schenker XMG Apex 15 – laptop z Ryzen 9 3950X na pokładzie

Hyperbook NH5 ZEN

Hyperbook NH5 ZEN posiada matrycę IPS Full HD o odświeżaniu 120 Hz oraz podświetlaną klawiaturę. Całość zamknięta jest w alumionowej obudowie o wymiarach 361 × 258 × 32.5 mm. Do dyspozycji graczy oddana została możliwość zamontowania do 64 GB pamięci operacyjnej RAM. Najwidoczniej producent chciał również zadbać o miejsce na dane, bowiem mamy tutaj trzy miejsca na nośniki – 2x SSD M.2, 1x SATAIII. Warto podkreślić, że otrzymujemy również możliwość zamontowania karty sieciowej Killer AX 1650. W głównej mierze odpowiada ona za zmniejszenie spadków transferów danych podczas rozgrywki online. Cena laptopa waha się od 4 699 zł za podstawowy wariant do ponad 10 tysięcy złotych za najmocniejszą wersję. Jednakże warto pamiętać, że wysoka wydajność w laptopach jest kosztowna.

Źródło: Hyperbook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.