Microsoft, Amazon i Samsung interesują się twórcą najpopularniejszych modyfikacji Androida – Cyanogen Inc.?

Newsy

cyanogen new logo

CyanogenMod jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych modyfikacji Androida, a łączna liczba smartfonów z ROMami pracujących na rozwiązaniach firmy Cyanogen Inc. przekracza już 12 milionów. Nie dziwi więc fakt współpracy z producentami urządzeń mobilnych takich jak Oppo czy One Plus, gdzie CyanogenMod jest natywnym systemem operacyjnym oraz zainteresowania największych gigantów IT usługami i pomysłami tejże firmy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Jednak dlaczego Microsoft, Amazon czy Samsung chciałyby zainwestować w CyanogenMod? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – każdej z nich zależy na stworzeniu własnej wersji Androida niezależnej od Google’a. Wbrew pozorom informacja ta ma bardzo sensowne pokrycie z rzeczywistością. Wystarczy spojrzeć na dotychczasowe osiągnięcia wspomnianej trójki w tej materii.

 

Amazon, twórca własnego systemu FireOS, który jest w gruncie rzeczy bardzo „okrojonym” i zmodyfikowanym Androidem zasilających pełne spektrum urządzeń tego producenta. Samsung, który mimo posiadania największych udziałów w sprzedaży smartfonów z „Zielonym Robocikiem” wciąż szuka alternatyw, na przekład w postaci mało przyszłościowego Tizena, oraz Microsoft, który wciąż uparcie dąży do zabrania swojego kawałka tortu w postaci Windows Phone oraz mało udanych urządzeń Nokii z serii X.

 

W sieci krążą plotki, jakoby przedstawiciele Cyanogen oraz CEO Microsoftu –  Satya Nadella zasiedli razem do rozmów na temat wspólnej przyszłości obu firm. Niestety informacje te nie zostały potwierdzone więc nie ma też mowy o spekulacjach na temat ich wyników.

 

Informacja o prawdopodobnym przejęciu Cyanogen Inc. w szybkim tempie obiegła Sieć, jednak do tej pory nie uzyskano żadnego stanowiska zainteresowanych stron. Jeśli doniesienia te potwierdzą się, być może doczekamy się zupełnie nowej siły na rynku smartfonów z bardzo dobrym wsparciem programistycznym i pozbawionych bacznego oka Google i  jego usług. Niestety nie wiadomo, co miałoby się stać z aktualnie wspieranymi urządzeniami.

 

A co Wy sądzicie o tej niecodziennej wiadomości? Wyobrażacie sobie Nokię (Microsoft) Lumia zasilaną natywnym systemem CyanogenMod? Może macie inną interpretację? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego zdania na ten temat.

 

 

Źródło: 9to5google.com, bgr.com, theinformation.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x