lenovo vibe x2 zdj 321

 

Mimo że do targów IFA brakuje już tylko kilku dni to wciąż dostajemy wiele przecieków i przeróżnych plotek, które najprawdopodobniej zostaną urzeczywistnione. Na temat wielu producentów wiemy już na tyle dużo, że przyjrzyjmy się teraz Lenovo, które z pewnością nas zaciekawiło.

 

Chińczycy z pewnością do Berlina wybierają się z modelem Vibe X2 – mówi nam o tym następujące zaproszenie:

 

lenovo vibe x2 ifa berlin zaproszenie

 

Jednak czy wiemy coś o samym urządzeniu? Oczywiście, w Sieci pojawiły się zdjęcia tego smartfona razem ze specyfikacją plasującą ten model całkiem wysoko:

 

  • 5-calowy wyświetlacz FullHD;
  • 8- lub 2-rdzeniowy układ (dwie wersje);
  • 2 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparat 13 MPx i 5 MPx.

 

A oto i wspomniane zdjęcia pokazujące interesującą budowę nazwaną już przez Internautów jako „warstwową”:

 

lenovo vibe x2 zdj12312 lenovo vibe x2 zdj654654

 

Widoczne duże dysproporcje w różnych edycjach w kwestii ilości rdzeni może sugerować, ale o tym za chwilę. Wróćmy jeszcze na moment do zaproszenia, na którym widoczny jest lizak. Trudno zaprzeczyć temu, ale wyraźnie sugeruje to Androida w nowej wersji, który bardzo możliwe, że będzie nazywał się właśnie Lollipop – pamiętamy, że ostatnie plotki temu przeczyły. W takim razie mamy do czynienia z oprogramowaniem obsługujący 64-bitową architekturę toteż wróćmy do wspomnianych układów. Wersja z 8-rdzeniową jednostką może być produkcji MediaTeka (MT6795) lub Qualcomma (Snapdragon 610), a z kolei 2-rdzeniowe serce może być dziełem Intela, z którym Lenovo już współpracowało. Obie te edycje mają wsparcie właśnie nowej architektury.

 

W takim razie czyżby HTC Desire 820 nie miałby być jedynym urządzeniem swego rodzaju na targach IFA? Wydaje się, że Lenovo przedstawi zdecydowanie ciekawszy model. A jak Wy uważacie?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.