nokia here maps navi samsung gear tizen smartwatch

 

Inteligentne zegarki powoli tracą już swoje pierwotne znaczenie. Z początku miałyby to być zwykłe czasomierze z możliwością podglądu powiadomień z podłączonego do nich smartfona. Okazuje się jednak, że sprawdzenie godziny to po prostu funkcja, która z braku laku również znalazła swoje miejsce.

 

W poprzednim newsie informowałem Was o wprowadzeniu przez Samsunga nowego smartwatcha w postaci Gear S – ten sprawia, że dzisiaj rozmowa za pomocą zegarka to nic nadzwyczajnego. W takim razie co jeszcze można dodać? Okazuje się, że Koreańczycy umówili się z Nokią, aby ta dostarczyła i zoptymalizowała swoje usługi z rodziny HERE pod platformę Tizen dla smartwatchy z serii Gear. To oznacza, że teraz także i jedne z najpopularniejszych map oraz jedna z najlepszych nawigacji będzie dostępna z poziomu zegarka. To zapewne reakcja Samsunga na Android Wear gdzie w dużym stopniu postawiono na kierowanie użytkownika do ustalonego wcześniej celu. Tym samym platforma Koreańczyków może bardziej zyskać w oczach klientów, a same zegarki Gear mają kolejny powód do szybszego rozładowywania się.

 

Oficjalne ogłoszenie powyższej informacji ma nastąpić już dzisiaj o godzinie 11 naszego czasu w Londynie. Jednak, czy posiadacze smartwatchy z systemem Tizen powinni się z tego powodu nadmiernie cieszyć?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.