Samsung porzuca Galaxy M41

To ostatni rok na zakup urządzeń z ekranami LCD od Samsunga

Newsy

W obliczu spadającego popytu i nadmiernej podaży Samsung Display ogłosił, że do końca tego roku zakończy produkcję wszystkich paneli LCD w fabrykach firmy w Korei Południowej i Chinach. Podobną deklarację złożyło niedawno także LG. Decyzja ta nastąpiła na skutek spadku zainteresowania konsumentów tradycyjnymi wyświetlaczami LCD. Ich miejsce mają zająć wyświetlacze QLED. Tu oczywiście rodzi się kilka pytań.

Samsung rezygnuje z LCD

Samsung rezygnuje z LCD

Oczywiście, jeśli chodzi o telewizory i monitory, sprawa jest prosta. QLED z powodzeniem może w nich zastąpić klasyczne panele LCD. Co jednak ze smartfonami? Czy to oznacza, że od 2021 roku wszystkie będą wyposażone w ekrany AMOLED? A może QLED także trafi na ich pokład? Oczywiście to nie jedyne scenariusze. W końcu nikt nie zabrania Samsungowi zaopatrywania się w panele LCD do smartfonów u innych producentów. BOE, jako największy producent takich wyświetlaczy, nadawałby się do tej roli znakomicie. Istnieje jeszcze możliwość, że Samsung z powodu problemów z popytem ma już olbrzymi zapas takich paneli. Producent mógłby ich więc jeszcze długo używać w budżetowych smartfonach, nie produkując przy okazji kolejnych egzemplarzy.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Suszarka do włosów i… rąk od Xiaomi

Mam nadzieję, że sprawdzi się ten pierwszy scenariusz. Całkowite przejście na AMOLED w najtańszych smartfonach byłoby kolejną rewolucją na rynku tanich urządzeń. Samsung jako lider branży ma dostateczną siłę przebicia, aby zmusić takim działaniem innych producentów do pójścia w jego ślady. To jednak jedynie moje dywagacje. Fakty są takie, że Samsung od 2021 roku przestanie produkować klasyczne panele LCD. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x