smartfon do 1500 zł - nokia 7.2

Nokia 7.2 otrzymuje Androida 10

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Android 10 został zaprezentowany na początku września ubiegłego roku, a więc już dość dawno temu. W międzyczasie Google udostępniło nawet wersję deweloperską Androida 11, mimo że Android 10 to nadal niesamowita rzadkość, jeśli chodzi o jego obecność na smartfonach. Dziś do zaszczytnego grona urządzeń z najnowszym oficjalnym wydaniem Zielonego Robocika dołączyła dobrze znana Nokia 7.2. Dla przypomnienia starsza Nokia 7.1 dostała Androida 10 w grudniu zeszłego roku, a więc znacznie szybciej.

Nokia 7.2 z aktualizacją do Androida 10 – lepiej późno niż później

Nokia 7.2

Nokia 7.2 miała swoją premierę pod koniec ubiegłego roku. Urządzenie zadebiutowało z Androidem 9 Pie na pokładzie, choć na szczęście pierwsi użytkownicy mogą się już cieszyć wyczekiwanym Androidem 10. Aktualizacja jest rzecz jasna rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfony OnePlus 7 Pro, Motorola One Action, smartwatch Huami Amazfit GTS i więcej w fenomenalnych cenach!

Jeśli chodzi o nowości, które wprowadza opisywane uaktualnienie, to jest dość standardowo z uwagi na fakt, że oprogramowanie Nokii nie różni się za bardzo od „czystego Androida”. Warto wymienić m.in. systemowy tryb ciemny, nowe gesty pełnoekranowe, dodatkowe ustawienia prywatności i lokalizacji oraz funkcję Smart Reply. Jeśli nie możecie się już doczekać tytułowej aktualizacji, to polecam regularne próby wywołania jej w ustawieniach urządzenia. Nie zaszkodzi spróbować, a może akurat się pojawi.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy