Aplikacje Google w AppGallery

Aplikacje Google w sklepie Huaweia? Ten scenariusz jest coraz bardziej realny

Newsy

Kłopoty Huawei z rządem USA jeszcze się nie skończyły, a jeśli już, to w najbliższych tygodniach mogą się jeszcze pogorszyć. Producent chciał powrotu usług Google na swoje smartfony, jednak biorąc pod uwagę ostatnie ostrzeżenie, jakie wygłosił w stronę USA, to szanse na przyznanie mu odpowiedniej licencji są raczej zerowe. Producent wymyślił jednak inny sposób na powrót aplikacji Google na swoje smartfony — chce, żeby trafiły do AppGallery.

Aplikacje Google w AppGallery

Aplikacje Google w AppGallery

AppGallery jest alternatywą dla Sklepu Play. Trafiła ona na rynek europejski jakiś czas temu. Nie stało się to jednak z chęci odcięcia się od Google, a z konieczności. Niestety, ma spore braki. Częstym zarzutem wobec jej oferty jest brak aplikacji bankowych. Na tle innych programów sytuacja wygląda nieco lepiej, jednak dla wielu osób wciąż niezadowalająco. Gdyby Google zdecydowało się na opublikowanie swoich aplikacji w sklepie Huaweia, to użytkownicy smartfonów producenta znów mogliby z nich korzystać. Oczywiście sprawa jest bardziej złożona. Samo Google być może i byłoby zainteresowane takim kompromisem. Jednak nie wiadomo, czy nie wymagałoby to zgody ze strony USA.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Czego mi brakuje w Galaxy S20 Ultra i co chcę zobaczyć w Galaxy S30?

Warto tu zaznaczyć, że taka sytuacja wbrew pozorom nie byłaby precedensem. Spójrzmy na iPhone. Mimo że mówimy o zupełnie innym systemie, to aplikacje Google jak najbardziej dostępne są w sklepie Apple. Kolejnym przykładem na obecność wyszukiwarkowego giganta na innych systemach może być KaiOS. Nowsze smarfony z nim posiadają nawet dedykowany przycisk do wywołania Asystenta Google. Jak widać, gigant nie ma problemu z tego typu współpracą. Umieszczenie Sklepu Play w Huawei AppGallery rozwiązałoby niemal wszystkie problemy chińskiego producenta sprzętu. Wszystko jednak zależy tu od Google i tego, czy ograniczenia dotyczą także umieszczania aplikacji w sklepie.

Źródło: Wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x