Dostępność i cena nowych urządzeń od Samsunga

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-logo-3d-496x259

Samsung na targach IFA pokazał się od pozytywnej strony, prezentując ciekawe i innowacyjne urządzenia. Od tego czasu wielu z nas zastanawia się kiedy oraz w jakiej cenie będzie można je zobaczyć na rynku. A na niektóre będziemy musieli trochę poczekać.

Zacznijmy od największego smartfona – 5,3-calowego Galaxy Note. Z poczatku mówiło się o wejściu na rynek na początku 2012 roku w Wielkiej Brytanii, ale na szczęście Skandynawowie zobaczą urządzenie już w listopadzie. Bardzo optymistyczne były informacje dotyczące ceny. Prognozowano, że Samsung będzie chciał rozpropagować swój nowatorski produkt i koszt zakupu będzie niższy niż w przypadku Galaxy S II. A jednak, smartfon ma kosztować pomiędzy 715 a 800 euro (3000 – 3370 zł), w zależności od kraju. Cena telefonu jest adekwatna do jego wielkości, ale może ona odstarszyć wielu potencjalnych klientów. Nie pomoże nawet prominentny wynik w benchmarku Quadrant – 3624, przy 3152 Galaxy S II.

GalaxyNoteBenchmark

Pierwszy tablet z ekranem Super AMOLED Plus, Galaxy tab 7.7, będzie wypuszczony na rynek mniej więcej w tym samym czasie co Galaxy Note i również pierwsi w swoje ręcę dostaną go mieszkańcy Skandynawii. Cena opiewać ma na 699 euro (ok. 2940 zł), ale oczywiście napotkamy rozbieżności w zależności od obecności modułu 3G oraz wielkości pamięci wewnętrznej.

Najmniej wiadomo o ostatniej nowości od koreańskiego producenta, czyli Galaxy Tab 8.9. Jeden z niemieckich operatorów ogłosił, że jeśli produkt nie zostanie zakazany w ich kraju, możemy się go spodziewać jeszcze w grudniu.

Miejmy nadzieję, że Samsung nie będzie kazał długo czekać Polakom. Jesteście zainteresowani którymś z powyższych urządzeń?

źródło: pocketnow.com, tcmagazine.com

Motyw