samsung galaxy gear s tizen 3g

 

Obecnie rozwój smartfonów stał się na tyle monotonny, że dzisiejsze plotki dotyczące nowych urządzeń tego typu nie budzą już tylu emocji, co kiedyś. Tym samym dużo większym zainteresowaniem cieszą się inteligentne zegarki, do których grona dołączyła właśnie kolejna koreańska propozycja.

 

Od kilku tygodni, a może wręcz miesięcy w Sieci co rusz pojawiały się plotki dotyczące kolejnego smartwatcha od Samsunga, który miałby być samowystarczalny, a więc posiadać slot na kartę SIM. Te informacje właśnie się urzeczywistniły i po G Watchu R, poznajcie kolejne urządzenie z targów IFA, a więc Gear S. Oto jego specyfikacja:

 

  • 2-calowy, zaokrąglony wyświetlacz SAMOLED (480×360);
  • Dwurdzeniowy procesor (1,2 GHz) z 512 MB RAM;
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • slot na kartę nanoSIM (3G);
  • Bluetooth, WiFi, GPS (z Glonass), USB (2.0) i pulsometr;
  • akumulator o pojemności 300 mAh (producent mówi o 2 dniach bez ładowania);
  • platforma Tizen;
  • wymiary: 39.8 x 58.3 x 12.5 mm.

 

Gdyby nie do końca pewny ostatni punkt to moglibyśmy stwierdzić, że jest to bardzo przyszłościowy smartwatch. A oto galeria grafik prasowych od Samsunga przedstawiająca Gear S w dwóch wersjach kolorystycznych:

 

samsung galaxy gear s tizen 3g 12421 samsung galaxy gear s tizen 3g 325324 samsung galaxy gear s tizen 3g 75464 samsung galaxy gear s tizen 3g 5435234 samsung galaxy gear s tizen 3g 1 samsung galaxy gear s tizen 3g 43 samsung galaxy gear s tizen 3g 34 samsung galaxy gear s tizen 3g 63434

 

Pojawienie się możliwości włożenia karty SIM z początku budziła wielkie zakłopotanie wśród komentarzy jednak Samsung nie pozostawia wątpliwości, że dostęp do Internetu to nie jedyny sposób wykorzystania łączności z operatorem. Poznajcie kolejne urządzenie zaprezentowane razem z Gear S, a więc dedykowane słuchawki Bluetooth umożliwiające rozmowy telefoniczne, Samsung Gear Circle:

 

samsung galaxy gear circle 53532 samsung galaxy gear circle 12321 samsung galaxy gear circle 4213 samsung galaxy gear circle 3253252

 

Tak więc czy zamienimy smartfony na smartwatche?

 

 

źródło: GSMArena.com

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.