ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aktualizacje Steam

Aktualizacje od Steam – Valve wprowadza zmiany

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aktualizacje od Steam potrafią zepsuć przyjemność z grania, a dobrze wiemy, że obecnie duża część graczy spędza dnie przed komputerem. Wprawdzie największy ruch platforma notuje w weekendy, ale zmiany w sposobie dystrybucji poszczególnych aktualizacji mają na celu także odciążenie samego Steam. W końcu teraz platforma przeżywa prawdziwe oblężenie użytkowników, a nic nie zapowiada tego, żeby cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić.

Aktualizacje od Steam – co się zmienia?

Aktualizacje Steam
Fot. Steam

Aktualizacje od Steam potrafią zepsuć humor nawet największemu optymiście, ale teraz nawet oni będą mieli mniej powodów do narzekań. Jedną z istotniejszych zmian, która została ostatnio wprowadzona, dotyczy aktualizacji gier. Te mają się odbywać automatycznie tylko dla produkcji, które zostały uruchomione w ciągu ostatnich trzech dni. Inne, rzadziej uruchamiane tytuły, będą czekały na swoją kolej i aktualizowane mają być w późniejszych terminach. Dalej oczywiście można dokonać aktualizacji samodzielnie, więc warto o tym pamiętać.

Zobacz też: Jak wyglądały początki Steam?

Garść porad od Steam

Valve zdecydowało się także przypomnieć o tym, jak radzić sobie z aktualizacjami w chwili, kiedy niekoniecznie chcemy się nimi zajmować. W swojej notce prasowej udostępniło więc garść porad odnośnie zarządzania. Oto co można robić, by uniknąć problemów z przeciążeniem sieci:

  • Zaplanować okresy automatycznych aktualizacji! Dzięki temu Steam nie będzie aktualizował gier w środku waszego dnia pracy.
  • Jeżeli nie gracie w daną grę w swojej bibliotece zbyt często, możecie mieć ją zainstalowaną, ale możecie nie chcieć już otrzymywać automatycznych aktualizacji.
  • Możecie ograniczyć przepustowość waszego łącza na Steam. Zmniejszy to obciążenie waszego połączenia sieciowego oraz przepustowości, jeżeli ruch sieciowy w waszej okolicy musi zostać zmniejszony.
  • Wykorzystajcie ustawienia folderów biblioteki, by przenieść rzadko uruchamiane gry z dysku SSD na HDD. Jest to zazwyczaj dla was (oraz waszego łącza) lepszym rozwiązaniem niż odinstalowanie gry i ponowne pobranie jej później.

Źródło: Steam

Sprawdź najnowsze wpisy