Huawei P40 Pro aparat

Huawei P40 Pro podobno ma w sobie amerykańskie części

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

W ubiegłym roku rozpoczęły się prawdziwe problemy Huaweia, w związku z którymi utracił on możliwość współpracy z Google i wieloma innymi amerykańskimi firmami. Mimo tak niesprzyjających okoliczności producent ani myśli się poddawać – stworzył już swój własny ekosystem Huawei Mobile Services, a także nie przestaje wydawać nowych smartfonów. Ostatnio światło dzienne ujrzała wyczekiwana seria Huawei P40, z której model „Pro” według najnowszych doniesień, składa się m.in. z amerykańskich części.

Huawei P40 Pro z amerykańskimi częściami

Huawei P40

Rodzina Huawei P40 spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, choć wiele osób wytyka jej brak aplikacji i usług Google. Najnowszy raport od Financial Times donosi, że Huawei P40 Pro został zbudowany także z amerykański części. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jakiś czas temu na firmę został nałożony zakaz współpracy z firmami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych (z wyjątkami).

Zobacz także: Wtorkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – dodano naprawdę wiele, w tym animacje od lubianego studia Dreamworks

Po rozebraniu Huaweia P40 Pro na części rzekomo okazało się, że zawarte w nim moduły radiowe zostały wyprodukowane przez amerykańskie firmy: Qualcomma, Skyworks i Qorvo. Komponent od Qualcomma jest co prawda objęty licencją amerykańskiego Departamentu Handlu, ale nic nie wskazuje na to, by w przypadku pozostałych dwóch producentów było tak samo. Jeśli okaże się, że Huawei rzeczywiście użył tych komponentów pomimo zakazu, to może się zrobić naprawdę nieciekawie.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy