ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
#zostańwdomu na ekranach telefonów

Operatorzy umieszczają hasło #zostańwdomu na ekranach telefonów

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na ekranach użytkowników telefonów komórkowych stopniowo pojawiają się hasła #zostańwdomu. To efekt działań najpopularniejszych operatorów w kraju, którzy umieszczają hashtag obok nazwy sieci i wskaźnika zasięgu. Podobne rozwiązania stosują operatorzy w innych krajach świata.

#zostańwdomu na ekranach telefonów – jak to wygląda?

Plus, T-Mobile oraz Play stopniowo umieszczają na ekranach głównych telefonów swoich klientów hasło #zostańwdomu. Jest ono widoczne w górnym rogu ekranu, obok nazwy sieci i wskaźnika zasięgu.

Sieć Plus oprócz umieszczania hasła na ekranach wysyła również wiadomości do swoich klientów. Ich treść stanowią wypunktowane ograniczenia, które wprowadza rząd w celu ograniczenia skali epidemii. Wprowadzenie podobnych działań jak Plus, Play i T-Mobile rozważa również Orange Polska. To niejedyne działania podejmowane przez operatorów w związku z epidemią koronawirusa. Popularnym trendem stało się rozdawanie użytkownikom promocyjnych pakietów GB internetu. Ponadto np. Play odkodował część kanałów w usłudze Play Now oraz ułatwił dostęp do Amazon Prime Video.

Czytaj także: Budżetowy Samsung Galaxy M11 został oficjalnie zaprezentowany

Samo rozwiązanie z hasłem na ekranach telefonów stosują operatorzy w różnych krajach świata. Na ekranach użytkowników telefonów w innych państwach pojawia się hashtag #StayHome. Przykładowo w Niemczech taką inicjatywę podjęła sieć Vodafoone. Agencja Reuters poinformowała o jeszcze jednym działaniu. Grupa operatorów z całej Europy zgodziła się udostępniać dane geolokalizacyjne smartfonów swoich klientów Komisji Europejskiej. Dane mają pozwolić śledzić rozprzestrzenianie się wirusa. Po zakończeniu kryzysu dane mają zostać skasowane. Operatorzy komórkowi zaangażowani w to przedsięwzięcie to Vodafone, Deutsche Telekom, Orange, Telecom Italia, Telefonica, Telia, a także A1 Telekom Austria.

źródło: wirtualnemedia.pl

Sprawdź najnowsze wpisy